Zaniolo lööb Villale värava ja VAR tühistab West Hami värava

Estimated read time 4 min read

Pärast Tottenhami kaotust Odavad Aston Villa jalgpalli särgid lastele suudab ainult veidi parandada. Hoolimata esimesest londonis saadud kaotusest Unai Emery alluvuses, võiks piisata viik ja kolmepunktiline edu teiste Meistrite Liiga pretendentide ees.

Pärast seda, kui Spurs kaotas Fulhami vastu, lõi Nicolò Zaniolo Moussa Diaby ristist Villa võrdsusvärava. Emery mängujuhtimine päästis punkti ja lõpuvile puhul domineeris Villa jaoks kergendus ja kodufännide jaoks viha viimase pöörde pärast. Mängu lõpuaegadel kulus viis minutit ja 37 sekundit, et VAR – Premier League’is kõige kauem – arutas kohtunik Jarred Gillettiga konsulteerides Tomas Souceki väravat käsipalli eest ära.

„Parem on võita, aga me võrdsustasime ja peame sellega leppima,” ütles Emery. „Me muutsime teisel poolajal taktikat ja meil olid võimalused värava löömiseks ja lõpuks me tegime seda ka.”

Odavad West Ham Unitedi jalgpalli särgid, kes jäeti käsipalli tehnoloogilise otsuse tõttu kahest väravast ilma, võib olla palju rohkem pettunud. „Kohtunik otsustas, et see oli käsipall,” ütles Emery. David Moyes nõustus otsusega, kuid ainult passiiv-agressiivselt. „Sa võid ise Howardiga [Webbiga] ühendust võtta,” ütles ta käed risti. „Kui VAR arvab, et see on õige, siis on see õige. Ma arvan, et inimesed jalgpallis näevad neid asju erinevalt.”

Tulemus on ainult süvendanud West Hami praegust eksistentsiaalset vaidlust. On märkimisväärne hulk West Hami fänne, kes sooviksid, et klubi juhiks riskantsem ja edumeelsem manager. Nii palju stabiilsusest, Euroopa trofeest ja osalemisest Euroopa Liigas sel hooajal. Asjaolu, et Villa, kellel läks kehvasti, kuni Emery vajalikke muudatusi tegi, sai lüüa, suurendab fännide kahtlusi veelgi.

„Esimesel poolajal tegime nendega tööd,” ütles Moyes. „Nende vahetused muutsid seda.” Tema vastu räägib ka see, et Moyesi meeskond mängib pigem protsentuaalset jalgpalli, mitte sellist, mida mängupooldajad kasutavad. Talle meeldib seda tüüpi jalgpalli ümber pöörata, kuid tema meeskond ei suutnud vältida kaotusi Brightonile, Tottenhamile ja Odavad Arsenali jalgpalli särgid, hoolimata Villa ilmsest väsimusest. Väravalööja Michail Antonio, keda toetasid Lucas Paquetá, Jarrod Bowen ja Mohammed Kudus, oli tagasihoidlik algkoosseis, kuid Villa hoo sisse saanud West Ham läks lõpuks tagasi konservatiivsema lähenemise juurde.

Võib-olla lõhnas see algkoosseis Villa vere järele. Ollie Watkins, kes otsis Harry Kane’i vigastuse korral kohta Inglismaa koondises, riskis hoolimata vigastatud põlvest, samas kui 21-aastane Morgan Rogers tegi oma esimese stardi. Ka 20-aastane Jhon Durán alustas sel hooajal esimest korda. Ta kestis vaid esimese poolaja. Ilma John McGinnita, kes saadeti Tottenhami Destiny Udogie’ile keset õhku opereerimise eest, jäi Villal puudu initsiatiivist.

Vladimir Coufal, kes pingilt tulles rünnaku vaimustusse sattus, lõi Antonio värava, madala ristiga, mis nõudis ründaja spetsialiteediks olevat sügavalt peaga löömist. Antonio pani palli sinna, kust Emiliano Martínez ei saanud seda kätte, et lüüa oma esimene värav pärast augustit.

Zaniolo lööb Villale värava ja VAR tühistab West Hami värava

Matty Cashi ja Diaby lisamine poolajal oli Emery edukas katse süstida energiat, kusjuures esimese saabumine tõukas Ezri Konsa tagasi keskkaitsesse. Konsa oli peagi võtmefiguuriks segaduses, mis näis olevat viinud Antonio teise väravani, kuid VAR otsustas, et ründaja käsi oli teinud otsustava puute.

Viimastel sekunditel kordus olukord, kus segadust tekkis veel rohkem. Väravapost näis Stockley Parki operaatorite teele jäävat, kusjuures pildid käisid korduvalt edasi-tagasi, kuni Gillett pidi otsustama.

Zaniolo tasumislöök peegeldas kasvavat survet ja selle mõju. „Zaniolo töötab ja on keskendunud,” ütles Emery itaallase kohta, keda sel hooajal on vähem nähtud. Tema värav võib veel otsustavaks osutuda.

Kui Cash poleks viimasel hetkel James Ward-Prowse’i otsustavat lööki blokeerinud ja VAR-i sekkumine oleks nende saatust muutnud, oleks Villa võinud Londonist lahkuda veelgi vähemate punktidega. Lahing Villa ja Spursi vahel neljanda ja viienda koha pärast pole kaugeltki veel lahendatud.

Aston Villa suutis pärast Tottenham Hotspuri kaotust West Ham Unitediga viigistada. Siiski said nad Unai Emery juhtimisel Londonis oma esimese kaotuse, kuid võtsid siiski väärtusliku punkti ja panid aluse järgmisele liigavõidule. Olulist rolli mängis VAR, mille tulemusel jäid mõlema meeskonna jaoks olulised väravad löömata. West Ham Unitedi pettumus kasvas järk-järgult, nende seisukord halvenes järk-järgult ja nende raskused kasvasid järk-järgult. Emery taktikalised muudatused ja Nicolo Zaniolo võimas tasakaalustusmäng olid võtmeteguriteks Villa esituses. Võitlus Premier League’i neljanda ja viienda koha pärast jääb tihedaks.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours