Vietos valdžios institucijos „pateko

Estimated read time 6 min read

Finansų naujienų agentūra balandžio 24 d. (Žurnalistė Guo Songxuan tyrėjas Zhang Yuhong)Balandžio 24 d., Devintą Kinijos kosmoso dieną.Tuo pačiu metu Kinijos komercinė kosmoso plėtra taip pat pateko į devintus metus.Pramonės atstovai per pastaruosius devynerius metus vadino „Kinijos komercinės aviacijos ir kosmoso 1.0 ERA“.

Iš praėjusių metų Centrinės ekonominio darbo konferencijos šiais metais buvo paminėta komercinė aviacijos ir kosmoso ataskaita, o komercinė aviacijos ir kosmoso dalis buvo naudojama naujoms galimybėms.Pramonė mano, kad Kinija atidarė „2.0 komercinės aviacijos ir kosmoso erą“.

Vietos politika ir vietos valdžios institucijų entuziazmas surasti naują ekonominį pagreitį – naują investicijų ir finansavimo turą aplink komercinę kosminę erdvę pamažu pakilo.

Šių metų sausį didžiausia pasaulyje tvirta vežėjo raketa, kurią sukūrė rytietiška erdvė, gravitacija Nr. 1 (atstumas) Vežėjo raketa ir sėkmingai Be galo atsirado nauji ir nauji antžeminių operacijų modeliai.

Vietos valdžios institucijos „įstojo į biurą“

2015 m. Ji buvo laikoma pirmaisiais komercinės aviacijos ir kosmoso plėtros metais Kinijoje.Tuo metu Nacionalinė plėtros ir reformų komisija ir kiti departamentai kartu išleido „Nacionalinės civilinės erdvės infrastruktūros infrastruktūros vidutinės ir ilgalaikio plėtros planą (2015–2025 m.)“ , pažymint Kinijos aviacijos ir kosmoso kelią vyriausybės ir rinkos link.

Devynerių metų komercinės aviacijos ir kosmoso plėtros, ką tai reiškia komercinei aviacijos ir kosmosui 2024 m.?

Remiantis „Blue Book“ (2023 m.), Išleista Kinijos aviacijos ir kosmoso mokslo grupė, 2024 yra pagrindiniai metai, kai reikia pagreitinti aviacijos ir kosmoso galios statybą, tikimasi, kad Kinijos aviacijos kosmosas įgyvendins apie 100 paleidimo užduočių per metus tikimasi, kad sukurs naują įrašą.

AI žiniasklaidos konsultacijų duomenys rodo, kad Kinijos komercinių kosmoso rinkos dydis nuo 2015 m. Buvo išlaikytas dideliu greičiu. Vidutinis metinis augimo tempas, kurio vidutinis metinis augimo tempas bus didesnis nei 20%2017–2024 m. 2024 m. Komercinės erdvės rinka bus maždaug 2,34 trilijono juanių.

Dėl stiprios varomosios jėgos komercinės aviacijos ir kosmoso pramonės ir daugelio susijusių pramonės šakų, Pekino, Šanchajaus, Tianjino, Šenzeno, Wuhano, Ningbo ir kitų regionų iš eilės išleido komercinę kosmoso plėtros politiką, o komercinių kosmoso pramonės parkai ir bazės taip pat nusileido daugeliui. miestai.

Aviacijos ir kosmoso pramonės palaikymo politika.Pekinas išleido „Pekino savivaldybių įgyvendinimo planą, skirtą skatinti būsimas pramonės inovacijas ir plėtrą“, kuris siūlo būsimam kosmoso tyrimų erdvės laukui kosmoso srityje ir daugiausia dėmesio skiria komercinės aviacijos ir palydovų tinklų plėtrai.

Kalbant apie komercinės aviacijos ir kosmoso kūrimo skatinimą, Šanchajus pasiūlė, kad iki 2025 m. Visa padengta pramoninė grandinė nuo raketų, palydovų ir antžeminių stočių iki terminalų.Naujai pristatomos ir ugdomos 10 pagrindinių komercinių kosminių kosmoso įmonių, ugdykite 5 kietas įmones su mokslo ir technologijų lentų įtraukimo į sąrašą sąlygas ir palaiko daugybę privačių „specializuotų naujų“ pranašumų įmonių, kad pasiektų erdvės informacijos pramonės mastą, viršijantį 200 milijardų juanių.

Jiangsu įtraukė komercinių aviacijos ir kosmoso užduočių plėtrą į trejų metų aviacijos ir kosmoso pramonės (2023–2025) veiksmų planą visoje provincijoje ir pasiūlė pagrindinį raketų variklių ir pagrindinių konstrukcinių dalių, mažų palydovų, veiksmingų krovinių ir posistemio kūrimą, plėtrą. R&D ir gamyba.Skatinti palydovinių duomenų integraciją į išsamią integraciją su geografine informacija ir interneto duomenimis, sutelkite dėmesį į aukšto tikslumo padėties nustatymo terminalų ir paslaugų operatorių kūrimą, paspartinkite vietos operacijos paslaugų platformos, skirtos navigacijos padėties, komunikacijos ir informacijos vertės integravimui, kūrimą. -Dapduotos paslaugos ir skatina didelę aprėptį ir, naudodamiesi Beidou provincijos esmė

Zhejiango universiteto „Micro Satellite“ tyrimų centro direktorius ir anksčiau interviu „Finance News“ agentūrai teigė, kad iš „Global Experience“ aviacijos ir kosmoso pramonės komercializavimas yra bendra tendencija.Vykdydami kosmoso išteklius, privačios pajėgos gali papildyti ir suformuoti gerybinę konkurenciją su „nacionaline komanda“.

Zhang Changwu, „Blue Arrow Aerospace“ generalinis direktorius, interviu „Finance News“ agentūrai teigė, kad komercinės aviacijos ir kosmoso plėtra yra svarbiausias langų laikotarpis ir galimybių laikotarpis. Šiame etape ir reikia būti tvirtesni ir griežtesni.Reikia sakyti, kad valstybė turi sistemingų rekomendacijų ir garantiją, kai bus komercinė kosmoso, susidūrusios su komercine aviacija.

Yra daugybė komercinių kosmoso pramonės grandinių, o perpildymo efektas yra stiprus

„Citic Securities“ tyrimų ataskaita prognozuoja, kad komercinės aviacijos ir kosmoso laikais aviacijos ir kosmoso veikla buvo vykdoma kaip pagrindinis tikslas ir rinkos mechanizmas.Kalbant apie „SpaceX“ kūrimo procesą, Kinijos komercinės raketos esmė bus naudinga palydovinių žvaigždynų konstrukcijai per ateinančius dešimt metų, o rinkos erdvė sieks 100 milijardų juanių.

Dėl didžiulės rinkos plėtros vietos vietos valdžios institucijos veikė kosmoso pramonės grandinę ar klasterių statybą.Pavyzdžiui, Pekinas stato „Rocket Street“ Pekino ekonominės ir technologinės plėtros zonoje (Yizhuang), kuri pasieks 140 000 kvadratinių metrų, sudarydami keturis pagrindines funkcines pertvaras: bendroji technologijos platforma, aukšto gamybos centras, inovacijų tyrimai ir inovacijų tyrimai ir Plėtros centras ir mokslo ir technologijos interaktyvi parodų salė.

Yizhuange įsikūrusi mėlyna strėlės kosmosu, esanti Yizhuange, yra Pekino „Rocket Street“ projekto paruošimo liudytojas ir dalyvis.Zhang Changwu, „Blue Arrow Aerospace“ generalinis direktorius, taip pat sakė finansų naujienų agentūrai, kad Kinijos komercinė aviacija šiuo metu yra klestinčioje stadijoje, o politika, fondai, talentai ir kiti elementai yra renkami į komercinės aviacijos ir kosmoso pramonę.Pramonės įmonių perspektyvos, konkurencija ir galimybės egzistuoja kartu.„Rockets“, „Satellites“, „Satellite“ internete ir palydovų pritaikymuose, nors komercializacijos laipsnis yra skirtingas, pasirodė daugelis rinkos dalyvių.

Li Yongpeng, „Interstellar Glory“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir direktorių valdybos sekretorius, taip pat sakė interviu „Financial Press“, kad komercinės kosmoso pramonės grandinė yra ypač ilga ir yra tipiška pagrindinės grandinės pramonė.Raketos kaip pavyzdys, moksliniai tyrimai ir plėtra apima visas inžinerines disciplinas.

„Aukščiau esančioje vietoje yra elektroninių komponentų, tokių kaip pagrindinės medžiagos, komponentai ir lustai, gamybą ir apdorojimą. Tada tai yra sistemos lygio gamyba, tokia kaip antena ant palydovo, giroskopo ir kt. Gamybos dekoravimas.

Anot Bai Guolong, Kinijos aviacijos ir kosmoso draugijos narė ir aviacijos ir kosmoso populiariosios mokslo komunikacijos ekspertas, komercinė aviacija, kaip potencialus takelis, turintis trilijono paleidimo pramonę. Pramonė, bet taip pat turi stiprų poveikį.

„Pvz., Shandong Haiyang kaip pavyzdį, miestas yra apskrities lygio miestas, kuriame gyvena tik daugiau nei 500 000 gyventojų, tačiau pasikliaujantis aukštesne geografine vieta ir uosto sąlygomis, kad būtų galima visiškai žaisti unikaliems kosmoso ir jūros pramonės pramonės pranašumams .

You May Also Like

More From Author