Vaidlusalused väljakutsed tekitavad arutelu Celtics kaotab kodus Pacersile, kohtunikud on sihikule võtnud

Estimated read time 2 min read

Boston Celtics võitis esmaspäeval Gainbridge Fieldhouse’is Indiana Pacersi 131-133, kuid mängu keskmes oli vastuoluline kohtunikuotsus, mis tekitas Celticsi fännide ja mängijate viha.

Vaidlusalused väljakutsed tekitavad arutelu Celtics kaotab kodus Pacersile, kohtunikud on sihikule võtnud

Otsustaval hetkel lõi Pacersi kaitsja Buddy Hield Jaylen Browni löögi pähe, kuid kohtunikud andsid esialgu viga ja saatsid ta vabaviskejoonele. Kohtunik tühistas otsuse aga pärast videokordust, seades Browni 40-punktilise esituse ohtu ja tõmmates Celticsi fännide viha.

Tähelepanelikud fännid märkisid, et kohtunik James Williams on pärit Indianast, kus ta käis keskkoolis ja kolledžis, ning et Pacersil oli tema poolt juhitud mängudes rekord 35-3. See „favoriitlus” vihastas Celticsi fänne ja tekitas internetisõja Pacersi fännidega.

Pacersi fännid süüdistasid meeletult endist kohtunikku Eric Lewist Celticsi soosimises, pärast seda, kui liiga uuris Lewist eelmisel hooajal väidetavalt sotsiaalmeedia kontode kasutamise eest kohtunike valgendamiseks.

Kohtuniku otsus jäi lõpuks jõusse vaatamata Celticsi fännide tugevatele protestidele nii väljakul kui ka väljaspool seda. Lisaks Brownile viskas Jalen Holliday 21 ja Kristaps Porzingis 19 punkti. Benedict Maturin ja Aron Nesmith viskasid Pacersile vastavalt 26 ja 17 punkti.

Celticsi peatreener Joe Mazzulla avaldas, et Hield tunnistas pärast mängu Browni viga ning ootab ärevusega NBA kaheminutilise lõpliku aruande saamist, et saada ametlik sõna.

„Buddy Hield ütles mulle, et ta tegi talle viga, nii et ma ei jõua ära oodata, et näha lõplikku kaheminutilist raportit,” ütles Mazzulla.”

Pacers sai pärast vaieldavat otsust palli enda valdusesse ning viimasel 0,6 sekundil tegi Maturin kolmepunktikatsel Porzingise vastu viga. Maturin realiseeris mõlemad vabavisked, mis aitasid Pacersil lukustada kahepunktilise eduseisu ning Celtics ebaõnnestus viimasel sekundil punktiviskekatsega.

Järgmisena peab Celtics vastuolulise kaotuse selja taha jätma ja valmistuma uueks väljakutseks, kui kolmapäeval kell 19.00 ET võõrustab Celtics Lääne konverentsi liidrit Minnesota Timberwolvesi.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours