Susmulkintos žuvies galva iš Hunano į pasaulį vystysis maistingesnės ir madingesnės sveikatos priežiūros kryptimi

Raudonosios grynosios momento naujienos balandžio 20 d. Naujienos(Korespondentas Xie Beiwen) Siekdamas skatinti masės vartojimą, stabilizuokite pagrindinę Hunano Afrikos -Afrikos beilų žuvų mušimo įgūdžių apsaugos centrą ir komunikacijos centrą. Ne -hertagepped Pepper Peper Gamybos gamybos technologijos projektų valdymo projektai Hunano provincijoje. Vienetas organizuoja „Huatian taurės“ Kiniją · Hunan žuvies kultūros maisto festivalis ir nežaidė kapotų pipirų galvos gamybos technologijų konkursas kartu su „Hunan Huatian Hotel Management Co.“, Konkurse dalyvavo beveik šimtas susmulkintų pipirų žuvų galvos gamybos technikos.
Po to, kai kapotos pipirų galva tapo pirmoji, išpopuliarėjusi, nacionalinės viešojo maitinimo pramonės savininkai ir vyriausiieji virėjai atvyko į Changsha išmokti kapotų pipirų žuvų galvų gamybos įgūdžių. Kinijos restoranams Europoje ir JAV.Dėl to padidėjo „Hunan“ virtuvės populiarumas, o Hunano virtuvės skatinimas šalyje buvo skatinamas.
Smulkintos žuvies galvutė yra ne tik „Hunan“ virtuvės patiekalas numeris vienas, bet ir pasaulyje žinomas Kinijos reprezentacinis patiekalas.Hunanas turėtų energingai sustiprinti pjaustytų pipirų žuvies galvos gamybos technologijos prekės ženklo skatinimą ir apsaugą.
Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Hunano provincijos liaudies vyriausybė patvirtino „Pepperfish Head“ pjaustymo techniką kaip reprezentacinį Hunano provincijos inoglobų kultūros paveldo projektą, kuris buvo geriausia prekės ženklo kultūra ne gretuto projektui.Šis konkursas yra nacionalinė paveldėjimo ir paaukštinimo veikla po „Chopped Pepper Fish Head“ gamybos gamybos po to, kai buvo įtraukta į Hunano provincijos neliestį.Vykdant daugybę reklaminių veiklos ir apsaugos priemonių, senovinė kapotų pipirų žuvų galvos gamybos įgūdžių technika yra paveldima ir perkeliama į priekį.
Li Anming, asmuo, atsakingas už Hunano provincijos ne gretutinio pjaustytų pipirų žuvų vadovo gamybos technologijos projektą, Hunano maisto kultūros tyrimų asociacijos pirmininką ir Kinijos maitinimo kultūros meistrą, teigė, kad žuvų galvos pjaustymo technikos gamybos technika vystysis maistingesnės ir madingesnės sveikatos kryptimi.Jis pristatė, kad varžybose aukso -antpakopės pipirų žuvų galvutė, kurią sukūrė „Hunan Big Galinė„ Endary Co. “, Ltd., buvo gerai priimtas, pažymėjęs geidžiamą naujos kartos kapotos pipirų galvutės kartu su mitybos ingredientais.Maitinanti mitybos vertė yra geresnė nei glotnaus ir juodo grybelio, tokios kaip aukso pavienės valgomosios bakterijos, kuri yra stiprus derinys su skaniomis ir baltymais -kojomis susmulkintų žuvų galvutėmis.
Ataskaita/atsiliepimai

You May Also Like

More From Author