Prašau būti skonio pumpurų vadovu, eikite į pavasario pasimatymą

Estimated read time 13 min read
Pavasario pradžioje upelis atšildė.Pavasaris tęsėsi, Yun Shu vėjas sustingo.„Lichun“ pavasariniai ritinėliai, lietaus drakonų pyragaičiai, „Qingmingqing Group“, Gu Yu Toonas … saujelė laukinių daržovių, protingų rankų pora, paprastas apdorojimas gali priversti skonio pumpurus šokinėti, jį galima apibūdinti, jį galima apibūdinti kaip „daržovių kąsnis, pilnas pavasario“.
Žmonės kaip dangų naudoja maistą.Per ilgą tūkstančių metų istoriją Kinija buvo ūkininkavimo visuomenėje. O dangus, vasaros vasara ir vasara yra sujungti.
Ūkininkai nustato žemės ūkio veiklos mazgus, remdamiesi tuo.Kartais fejerverkai, kurie buvo įrodyti pasauliui, kiekviename sezone, žydi liežuvio liežuviu, atskleisdami gilų Kinijos tautos natūralaus supratimo apie dangų ir žemę supratimą.
Arbatos rinkimo merginos, kurios skonio maistą.Pašnekovo prisipažinimas
Balandžio 13 d. „Raskite gražią Kiniją · Pinyou Wanli Mountain River“ Nacionalinis dvidešimt keturių saulės sąlygų (pavasario) turizmo maisto ir linijos išleidimas ir „poezijos kelionės Jiangxi“ temos reklamos veikla, Huangting, Shuangjing, Shuangjing County, Xiuhui County, Jiujiangg Miestas, Jiangxi provincija Sceninė teritorija yra senoje.
Renginio svetainėje buvo ne tik aktualūs „Chongqing“, „Liaoning“, „Zhejiang“, „Hunan“, „Tibet“, „Jiangxi“ ir kitų vietų atstovai ir kitose vietose.Skirtingas laikas -atsakingas maistas žmonėms primena pradėti grįžti į tikrąjį skonį.
Kultūros ir turizmo ministerijos išteklių departamento atsakingas asmuo teigė, kad kultūrinio turizmo integracijos kontekste maistas tapo svarbia masinio turizmo atrakcija.„Saulės terminai, kaip pagrindinė linija, judėjo maistu, ir skanumo paieška“ tapo nauja vartojimo tendencija.Kitame etape Kultūros ir turizmo išteklių ministerija ir toliau skatins maisto turizmo plėtrą maždaug 24 saulės energijos terminus, kad turistai galėtų geriau rasti gražią Kiniją ir kelionių Wanlishan upę.
Šviežiai įkandimas pavasarį
Keturių sezonų pradžioje viskas atsigavo, ir jų gyvybingumas buvo pastatytas.Šiame sezone neabejotinai puikus būdas mėgautis gyvenimu ir jaustis romantiškam.
Žalia širdies remonto vanduo, žingsnis ant trijų provincijų;Gražūs Mufu kalnai yra sukrauti.
Balandžio 14 d. Vidurdienį, švilpuko parduotuvėje prie senovės Xiushui Ningzhou įėjimo, skaidrios juostos garsas akimirksniu išlaikė, o bosas Wang Xiaohong buvo užsiėmęs pakavimu.Ponas Xiongas, aplinkinis gyventojas, visą laiką važiuoja į parduotuvę ir pasveikino viršininką, sumaniai nuskaito kodą ir sumaniai moka, o po to paliko dviem pakuotės pakuočių švilpuku.Jis apsisuko ir žurnalistams pasakė: „Draugai, kurie siunčia Jiujiang, arbatą arba švilpuką, jie tik atpažįsta šiuos du“.Dar 56 metų teta, laikanti du mažus maišus, su šypsena pasakė: „Pirkite 50, pasiruošęs atiduoti mano merginai“.Vos per dešimt minučių keli parduotuvėje esantys žmonės pateko ir išėjo.
Lankytojai paragauja švilpuko.Pašnekovo prisipažinimas
Remontuojant vandenį, švilpukas yra ne tik būtinas maistas naujiems metams, bet ir pirmasis VIP pasirinkimas.Čia yra daug maisto produktų, tokių kaip auksinės statinės žuvys, puodų ančių ančių, strypų sagties dubenėlis mėsos ir tt Kodėl gali būti „tarsi plokščias ir keistas švilpukas“?
Švilptuvas, taro tyrė ir saldžiųjų bulvių milteliai gamina odą, arba naudokite šoninę, žiemos bambuko ūglius, šitake grybus ir kitus ingredientus, kad užpildytumėte jį, ir naudokite žemės riešutų branduolius, sezamo sėklas, baltą cukrų, kaip įdarą, kad būtų galima gaminti cukraus švilpukus. .Formos forma yra apvali ir apvali, oda yra minkšta, o vaškinės Q bombos, o įdaras yra šviežias ir gaivus.
Pavasario švilpukas turi unikalų aromatą dėl šviežių AI lapų palaiminimo.
Rašytoja Jia Pingwa teigė, kad žmogaus skrandis turi atminties funkciją.Kaip sakoma, žmonės yra kituose namuose, o jų skrandžiai yra gimtajame mieste.
Anksčiau švilpukas, kurį galėjo valgyti tik Naujieji metai, nešė Youzi mintis apie jo gimtąjį miestą.Apvali forma, riebi mėsos įdaras, tvarkingai įdėta, o šiluma pakilo iki gražaus suvienijimo ilgesio.
Xiuhui apygardos vadovo pavaduotojas gerbėjas Xuegangas prisimena draugą atgal į savo gimtąjį miestą ir vienu kvėpavimu suvalgo tris dideles švilpukus.Šis didelis švilpukas žmonėms, turintiems nedidelį kiekį patiekalų, yra visas kiekis.
„Dream“ pateko į Jiangxi skanius krūmus ir plaukti iki galo.„Jiangxi“ provincijos kultūros ir turizmo departamento direktoriaus pavaduotojas Zhou Jianwenas entuziastingai supažindino su žurnalistais, kad, be švilpuko, pavasarį, „Jiangxi“ taip pat gali paragauti pavasario arbatos, valgyti pavasario skonį ir mėgautis pavasariu Patiekalai, tokie kaip „Blood Ducks“, galite patirti unikalų „šviežią aštrų aromatą“.
„Chongqing Hechuan“ mėsos griežinėliai
Kodėl aš turiu eiti į vietinę teritoriją paragauti maisto?Kultūros ir turizmo ministerijos išteklių departamento atsakingas asmuo žurnalistams sakė, kad jis gali paragauti gryniausio skonio.Nors dėl mokslo ir technologijų plėtros daugelį maisto produktų buvo lengva gauti įvairiais metų laikais, standartizuota gamyba sulaužė gamtos dėsnius ir privertė indus prarasti regionines savybes ir individualizuotus skonius.Jei norite rasti seną skonį atmintyje, turite „valgyti su laiku“.
Pvz., Valgyti raviolius, pieno bandeles ir paslėptas kiaules turi vykti į Tibetą.Tibetas turi savo unikalų skonį.Jei kas nors apgaudinėja dėl švelnaus išvaizdos, kai jis liečiamas, oda po kurio laiko skauda aštrų.Vietiniai gyventojai tai pavadino dilgčiojimu, dar vadinamu opa.
„Padėti padangą į vandenį yra puikus pavasario skonis. Tai„ Tanals “sriuba.”
Ši skanios sezoninės daržovės gali ne tik atvėsti, bet ir kepti sriubą, sultis ir košę.Todėl ūkininkai ir piemenys tai laiko lobiu.
Eikite į Tibetą pavasarį ir galite valgyti šviežiausias Tibeto kiaules.Kai Gongbu Naujieji metai, kiekviena šeima turėjo nužudyti kiaules.Ši kiaulė yra išsklaidyta daugiau nei 4000 metrų virš jūros lygio.Zhang Xiaowei pristatė, kad kai kurie turistai jautė skonio pumpurų jausmą, ir teigė, kad pirmą kartą jie paragavo paslėptų kiaulių ir valgė „bėgimo skonį“.
Dar įspūdingesnis yra Tibeto jogurto pyragas.Zhang Xiaowei žurnalistams sakė, kad tokio tipo pyrago gamybos procesas yra sudėtingas, o aukščiau pateiktus modelius piešia profesionalūs „Thangka“ menininkai, kurie yra labai nacionalinės savybės.
Be šių sezoninių maisto produktų, Liaoning Lao Bian koldūnų, liaonshi avių sriubos, chongqing hechuan mėsos ir odos pluošto Hunano dongkou sniego viršūnės traškios vištienos, pilnos sriubos, saldžios mėsos. Laukite nedelsiant išsiaiškinti, ir eikite paragauti skanaus pavasario dienos aromato.
Kelias su staigmena
Gegužės dienos atostogos ateina.
Protingas planavimas sutaupo laiko ir išlaidų, atsižvelgiant į saugumą ir patogumą, kad keliautojai per trumpiausią laiką galėtų įgyti turtingiausią patirtį.Spaudos konferencijoje daugybė maisto ir turizmo maršrutų buvo gaivūs.
Wenzhou populiarumas yra labai didelis, tačiau Wenzhou pasitikėjimas yra kur kas didesnis nei Wenzhou savininkas, kuris uždirbs pinigų verslui.Tai yra kultūrinis miestas, turintis tūkstančius metų istorijos.Renginio vietoje Hu Qiaobinas, „Šimto apygardos, tūkstančio dubenio · jautienos varpų“ rekomendacinis pareigūnas, privertė visus pajusti subtilų ir romantišką Wenzhou virtuvės patiekalą.
Wenzhou pavasarį galite pasivaikščioti Qingshi alėjomis, kad pajustumėte istorijos kritulius;
Kelionė po Venzhou pavasarį, galbūt norėsite, kad Tao Gongdong Jongjia grafystėje būtų pirmoji stotelė.Tai yra didžiausias natūralaus akmens kambarys pietiniame Zhejiange.Ilga istorija, tai ne tik šventa praktikų vieta, bet ir lobių žemė, skirta mokslininkams ieškoti įkvėpimo.
Kai atvykstate į Yongjia, jūs natūraliai turite „mušti kviečių pyragą ir lipti į kalną“.„Yongjaiai“ pyragai yra sudėtingi ir nepakartojami meistriškumuose.Subrendęs „Yongjia“ kviečių pyragas yra auksinis ir traškus, riebus, bet ne riebus ir skanus, kuris turi stiprų vietinį stilių.
Prie vingiuotos Nanxi upės, ateikite į antrąją Nanxi upės paplūdimio muzikos parko stotelę.
„Tour Bi Nanxi“ upė ir eikite į trečiąją Ouhai stotelę paragauti autentiško Zeya kalno bambuko šaudymo kumpio troškinio senosios anties.Švieži bambuko bambuko ūgliai ir kumpis su senomis senomis senomis antimis yra kruopščiai troškintos, turi stiprią sriubą, šviežią, bet ne riebią, todėl žmonės jaučia pagarbą ingredientams ir išskirtiniams Wenzhou žmonių maisto gaminimo įgūdžiams pagal skonį.
Jei norite pajusti istorijos pokyčius ir kultūros paveldėjimą ir pajusti senovės ir meninio seno žavesį, „Blue Lantern“ akmens drožlių muziejus yra gera vieta.Kiekvienas akmuo čia turi prisiminimų, o kiekviena mėlyna šviesa turi istoriją.
Paskutinėje stotelėje Luchengo rajono penkių atvejų istorinis ir kultūros rajonas.Tai yra Wenzhou kultūros centras.Atrodo, kad antikvariniai pastatai girdi pasagą ant šiferio kelio, pasakojančio Wenzhou praeitį.
Kai jis yra trumpas, jis skonis elegantiškas ir gražiai pritaikytas autentiškas indų furongas 蝤蠓, kad mušamieji skonio pumpurai įbrėžtų naują impulsą į kūną.个 yra savotiškas žalias krabas. Skonis geras.
Wenzhou Furong 蓉
Skirtingai nuo subtilaus ir švelnumo Wenzhou, Shaoyango, Hunano, reklama yra karšta ir didvyriška.Shaoyangas yra Pietvakarių Hunane.Kaip svarbi Huxiango kultūros gimtinė, atsirado Shaoyang talentai, ir gimė daugybė įžymybių, tokių kaip Wei Yuan ir Cai Yan.Huang Yan, turistų skatinimo pareigūnas iš Shaoyang, Hunan, svečiams paaukštino „gražų Shaoyango maistą“ Hunano maisto turizmo liniją.
Cai Yan gimtajame mieste peržiūrėkite generolus, kad būtų galima atkurti Respubliką; Paragaukite specialių patiekalų, tokių kaip bambos oranžinė šventė, „Yaowang“ pokylių, kraujo padažo antis, paparčio milteliai ir kt., Gyvenkite maistą ir gyvenkite prie grožio.
Vaikščiojant tūkstančiams Wangchengo Wugango, senovės miesto siena buvo pastatyta pagal situaciją, griovys, praėjęs per miestą, senosios gatvės ir juostos buvo kryžminės, Wugang Yunshan buvo grakštus ir buvo žinomas kaip „69 -oji 69 -oji. palaiminimai”.Tai yra kinų marinuotų daržovių sostinė.
„Jūs esate gražiausios nakties žvaigždės, apšviečiančios mane iki galo. Jūs esate pats gražiausias mano gyvenimo susitikimas. Jei tau gera, tai saulėta diena.” , Praneškite Long Huiguangui.Paslaptinga gentis, paslėpta prie Longhui sienos, apie 20 000 žmonių, turinčių apie 20 000 žmonių.Dėl spalvingos spalvos ji vadinama „Hua Yao“.
Čia dažnai yra debesys kalno viduryje, žmonės yra debesyse, Miao Ruo Wonderland.Hua Yao ant debesų yra ne tik graži, bet ir mergaitė Hua Yao yra labai entuziastinga.
Turistai skonis Jiangxi virtuvė.Pašnekovo prisipažinimas
Dėl vieno miesto skonio
Ponas Cai Lanas, gurmanas, rašė „Eik į gyvenimą“: „Gyvenimas, valgymas ir gėrimas taip pat yra pagarba gyvenimui“. Naujausia kultūros turizmo patirtis yra nukreipta tiems, kurie nori mokėti už laiką.„Kultūrinis turizmo specialiosios pajėgos“ ant didelio greičio geležinkelio niekada netiki, kad jų elgesys yra „beprotiškas“ ir yra labiau „vertas“.Kai kurie netizens paliko žinią: „Išskyrus šį gyvenimą, mes neturime kito laiko, kiek galime nueiti, kiek galime nueiti“.
Kultūros ir turizmo ministerijos išteklių plėtros departamento atsakingas asmuo atskleidė, kad naujausi tyrimai rodo, kad laikas vartotojams priimti sprendimus tampa trumpesnis ir trumpesnis, o vis daugiau ir daugiau kelionių prasideda.Kalbant apie maistą, kinų žmonės turi meilę, kuri išgraviruota DNR.Remiantis dvidešimt keturių saulės sąlygų, bet kuriuo metu bus visiškai rodomi skirtumai įvairiose vietose. kultūrinio ir turizmo ir kuria turtingų žmonių pramonę.
Nuo entuziastingo šaukimo „Mai“ iki pašėlusių „drebančių žmonių“, kultūrinio turizmo bangoje jaunimas padėjo savo gimtajam miestui savaip.
„Jiangshanas juokiasi, peizažas yra geras, Ganxi žemė yra Hua Tianbao. Ganjiango upė teka, Dievo lobis ir Raudonoji dvasia bus paskleista amžiams.” Xijushui apygardos kultūros muziejaus kuratoriaus pavaduotojas ir meno vadovas Lu Sheng negalėjo paslėpti savo vidinio jaudulio.
Siekdama pritraukti dvi pagrindines vidurinių ir pagyvenusių žmonių bei jaunų žmonių turizmo grupes, „Post -80“ kruopščiai suprojektavo šokius su Huang Tingjian per šiuolaikinį Jiangxi kaip foną.Aistringi modernūs dainininkas ir plūduriuojantys kostiumų šokėjai drabužių šokėjai bus paslėpti žaliuose kalnuose ir žaliame vandenyje, kaip realistiška „tūkstančių upių ir kalnų“ versija.
Senojoje Huango Tingjiano rezidencijoje jaunas vyras, padedantis gimtajam miestui kultūriniam turizmui.Pašnekovo prisipažinimas
„Žmonės trumpam gyvena. Turime naudoti ribotą laiką, kad perteiktume begalinį Jiangxi grožį! Visi pasiima malkas, o liepsna yra aukšta, ir mes turime kovoti už gimtąjį miestą!”
Kultūros ir turizmo ministerijos paskelbti vidaus turizmo duomenys rodo, kad 2023 m. Vidaus keliautojai buvo 4,891 milijardo, tai yra 2,361 milijardo per tą patį laikotarpį pernai, o metai -93,3%. padidėjo 140,3%metų -on -eear.Ryški kultūros turizmo rinka tapo ryškiu Kinijos stipraus ekonominio tvirtumo ir gyvybingumo įkūnijimu.
Chenas Qiangas, Kinijos kulinarijos asociacijos kultūros turizmo sekretorius, kuriame dalyvavo maisto plėtros komitetas, mano, kad pasikeitus turizmo erdvei iš kraštovaizdžio į scenas, vis labiau išryškėjo maitinimo maisto statusas statybų ir plėtros sistemoje turizmo vietų vietose.Maistas buvo įtrauktas į vietos turizmo plėtros strateginę perspektyvą ir tapo nauju impulsu skatinti turizmo vartojimą ir skatinti aukštos kokybės turizmo vystymąsi.
Nuo „Zibo“ „Zizi Taste“, Harbino „Binnia“ lenkų iki „EveryP Up“ Tianshui, tradicinis turizmo modelis buvo patobulintas į „3.0 ERA“, tai yra per kūrybinius turinio pranašumus, internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir internetinę platformą ir Linija yra įgyvendinta, kad žemesnio lygio subjekto susiliejimas ne tik patenkina socialinius visuomenės poreikius, bet ir išplečia kultūrinio turizmo turinio apimtį ir įtaką.
Šiuo atžvilgiu Chenas Qiangas mano, kad vietinės turizmo rinkos atidarymas yra ne tik neišvengiamas rinkos vystymosi pasirinkimas, bet ir neišvengiamas išskirtinio Kinijos maisto kultūros žavesio demonstravimas.Yra dešimtys tūkstančių ingredientų, kurie gali būti naudojami kepant Kinijoje Miesto pažinimo ir tyrinėjimo šaltinis ir viena vieta.
Stotys yra tarsi audimas, o restoranas turi ilgą eilę.
Hu Yang, Xiuhui apygardos kultūros ir turizmo biuro direktorius, sakė tikėdamasi: „Xiu Shui užlipo ant trijų provincijų, iš vieno kalno vaizdų, du ežerai, vienas kalnas, dvi religijos ir vienas vandens srautas ir trys upės. Visi specialūs produktai yra rasti.
Zhou Jianwenas žurnalistams sakė, kad 2023 m. Jiangxi kultūrinio turizmo rinka „atvėrė aukštą ir stabilų, sušildytą ir nuolat tobulėjantį“, o pagrindiniai rodikliai iš esmės grįžo į 2019 m. Lygį.Jiangxi su „unikaliais peizažais“ bando tapti „eilėraščiu ir tolima vieta“, kurios trokšta žmonės.Ateityje „Jiangxi“ taip pat įgyvendins penkis pagrindinius planus, tai yra, turizmo pramonės atnaujinimo planas, turizmo pramonės daugybos planas, turizmo kokybės gerinimo planas, pirmaujanti įmonės auginimo planas, kultūros turizmo vartojimo gebėjimų plėtros planas, stimuliuoja vartojimo potencialą. , optimizuokite rinkos aplinką, skatinkite provincijos ekonomiką visoje provincijos socialinėje plėtroje.(Žurnalistė Liu Jingyu)
Šaltinis: „Xinhua Daily Telecom“
Ataskaita/atsiliepimai

You May Also Like

More From Author