Pelicans paljastab Golden State Warriorsi praod, mis tekitab arutelu ümberehituse üle

Estimated read time 2 min read

New Orleans Pelicans näitas meisterlikkust Golden State Warriorsi hävitamisel, tekitades tõsiseid küsimusi tiitlikaitsja tuleviku kohta. Zion Williamsoni ja Brandon Ingrami dünaamilise duo juhtimisel alistas Pelicans vananeva Warriorsi 141-105.

Avavärav andis mängule tooni: Pelicans kasutas oma atleetlikkust ja rünnakuid, et minna 17-6 juhtima ning ei vaadanud enam tagasi. Esimese veerandi lõpuks olid nad Warriorsi eduseisu suurendanud 46-27-ni. Golden State Warriors ähvardas teisel veerandil, kuid nende tagasitulek jäi lühiajaliseks, sest New Orleans sai kolmandal veerandil taas juhtima ja kindlustas 68-45 võidu.

HÄDA WARRIORS LOS: Warriors näis pärast tiitlivõitu olevat omaette, jäädes maha ja jättes puudu neile iseloomulikust tulejõust, mis määratles nende dünastiat. Steph Curry oli hädas, visates vaid 15 punkti 5:13-ga väravast, samas kui Klay Thompson jäi 13 punktile 5:10-ga väravast. Draymond Green on endiselt vigastusest taastumas ja tema puudumine süvendas Warriorsi probleeme, jättes nad ilma kaitseankrilt ja emotsionaalsest liidrist.

Kuulujutud lahkuminekust on taas esile kerkimas: Hiljutine kaotus on taas äratanud kuulujutud, et Golden State Warriors võib olla ümber ehitamas. Kendrick Perkins, kes on vananeva põhikoosseisu häälekas kriitik, kuulutas Warriorsi „küpseks” ja nõudis ansambli laiali saatmist. Kui varasematel aastatel oli see arvamus ennatlik, siis seekord on sellel rohkem kaalu.

TÜÜMBRIS: Steph Curry võib hoolimata meistrivõistluste tuumiku juurde jäämisest hakata kaaluma uusi võimalusi. Klay Thompsonile, kes väidetavalt otsib järjekordset maksimumlepingut, võib leiduda parem meeskond, mis pakub talle suuremat rolli ja sobib paremini tema kahanevatele füüsilistele võimetele. Draymond Greeni kahanev kaitsevõime ja mänguvälised segadused tekitavad küsimusi tema pikaajalise elujõulisuse kohta võtmemängijana.

Kas meistrivõistluste tuumik on hääbumas? Steve Kerri väide, et meistrivõistluste tuumik on endiselt tugev, võib olla tema poolt lihtsalt soovmõtlemine. Pelicansi debatt Warriorsi vastu paljastas meeskonna, mis on oma parimad aastad läbi ja ei suuda võistelda nooremate, dünaamilisemate meeskondadega liigas.

Kuigi Warriors ei pruugi oma tuumikmeeskonda koheselt lammutada, oli Pelicansi võit meeldetuletus nende piiratusest. Golden State’i dünastia tulevik võib peituda ümberehituses ning Curry võiks uue toetava koosseisuga juhtida uut ajastut.