Optimizuokite technologijas, pagrįstas mažomis, vidutinėmis ir mikro įmonėmis

Estimated read time 10 min read
Su mu zhang mingxi
20 -asis Kinijos komunistų partijos nacionalinis kongresas siūlo: „Sukurkite gerą aplinką, palankią mažų ir vidutinių dydžių įmonių augimui ir skatintume gilią inovacijų grandinės pramonės grandinės sostinės grandinės talentų grandinės integraciją. . „Kinijos liaudies bankas paskelbė balandžio 7 d.,„ RE -LOAN “, kvota yra 500 milijardų juanių, o palūkanų norma yra 1,75%. Ja siekiama motyvuoti finansų įstaigas padidinti finansinę paramą technologinių pertvarkymų ir įrangos atnaujinimo projektams technologijoms. pagrįstos MVĮ ir pagrindinės sritys.
Po daugelio metų vystymosi buvo labai patobulinta mažų, vidutinių ir mikro įmonių inovacijų aplinka mano šalyje, tačiau ji vis dar susiduria su iššūkiais.
1. Specialios priemonės Optimizuokite mažų ir vidutinių dydžių technologijų įmonių inovacijų aplinką
(1) Sukurkite aukštos kokybės platformą, kad pagerintumėte įmonės auginimo lygį.Pastaraisiais metais technologijų bendrovių inkubatorių skaičius didėjo, teikia paslaugų plėtrą, nuolatinį tipų praturtėjimą ir nuolatinį kokybės gerinimą, o tai suteikia svarbią paramą kuriant gerą inovacijų ir verslumo ekologiją mano šalyje ir ugdant naują ekonomikos impulsą plėtra.Viena vertus, akivaizdu, kad vertikalių, specializuotų, skaitmeninių ir tinklo transformacijos ir technologijų įmonių inkubatorių atnaujinimo tendencija yra akivaizdi.Pavyzdžiui, Hubei provincija, kaip mano pirmosios šalies technologijų įmonės inkubatoriaus gimtinė, aktyviai tiria paslaugų technologijas pagrįstas mažas ir vidutinio dydžio įmones, įskaitant pramonės inkubatorius, kurie supa pramoninę grandinę, kad galėtų kurti vertikalias duris profesionaliose srityse, ir naudoti žinias Valdymas kaip centras, kad būtų galima tiksliai išlaikyti tikslumą.Kita vertus, inkubacijos platformos sistema apima įvairias pramonės šakas ir sritis, teikdama pradines įmones, turinčias išsamias inkubacijos paslaugas, tokias kaip biuro vietos ir finansavimo parama.Pavyzdžiui, Shangyu rajonas, „Shaoxing City“, Zhejiango provincija, sukuria aukštos energijos mokslo ir technologijų inovacijų sistemą kartu su Cao’esijiang mokslo ir technologijų koridoriumi kaip sukibimą pagal idėją „vieno koridoriaus koordinavimo, daugialypės taško). palaikymas ir daugialypės grandinės integracija “.
(2) Pabrėžkite mokslo ir inovacijų požymius ir rinkite inovacijų elementus.Kalbant apie finansavimo elementus, jis nuolat tobulino daugybę kanalų, kelių lygio, visiško aprėpties ir tvarių technologijų ir finansinių paslaugų sistemų.Pavyzdžiui, Šanchajus sutelkė dėmesį į Tarptautinio finansų centro ir Mokslo ir technologijų inovacijų centro, ypač Šanchajaus vertybinių popierių biržos (toliau, vadinamą „Šanchajaus vertybinių popierių biržos“) mokslo ir technologijų valdyba, remiantis „pagrindine tarnyba atitinka nacionalinę strategiją, nutraukia pagrindines pagrindines technologijas ir turi aukštą rinkos pripažinimą.Nuo 2024 m. Sausio mėn. Pabaigos iš viso 567 įmonės visoje šalyje buvo įtrauktos į Šanchajaus vertybinių popierių biržos mokslo ir technologijų valdybą, kurių sandorio vertė buvo 46,853 milijardo juanių, daugiausia koncentruota į aukštųjų technologijų pramonės šakas ir strategines kylančias pramonės šakas .Kalbant apie talentų veiksnius, jis teikia stiprią intelektualinę paramą technologijų tyrimams ir plėtrai, produktų naujovėms ir valdymo atnaujinimus technologijoms pagrįstai mažoms, vidutinėms ir mikro įmonėms.Pavyzdžiui, Shaxing City Shangyu rajonas reikalauja „cituojant talentus ir talentus – likti ir pasilikti“. Miestas.
(3) Paslaugų sistema yra baigta ir kuria gerą inovacijų ekologiją.
Remdamasis novatoriškais elementais, aparatinės įrangos įrenginiais, biurų vietomis ir kt., Vietos valdžios institucijos aktyviai tobulina novatorišką verslumo ekologinę grandinę, apimančią daugialypę ir išsamią nuorodas, kad verslininkams būtų suteikta daugiau galimybių.Viena vertus, tai ir toliau gerina institucinę sistemą, palaikančią mokslo ir technologines naujoves.Pavyzdžiui, Šanchajaus vertybinių popierių birža grindžiama „vieno didelio, dviejų kietųjų, trijų ir keturių baudų“ valdymo koncepcija, palaiko išsamią „Blue Chips“ paslaugų sistemą, kietas technologijų kompanijas, daugialypės rūšies paslaugas ir tikslias paslaugas, Patobulinti paslaugų technologijų naujoves ir nukreipkite į Šanchajaus vertybinių popierių biržą.Kita vertus, aktyviai skatina inkubacijos platformos statybą.Pavyzdžiui, Shangyu rajonas, „Shaoxing City“, stengiasi sukurti „pramonės ir universiteto tyrimų fondus, talentus Meiyun“, kad būtų galima susieti verslumo inovacijų ekologiją, integruoti tokius elementus kaip technologijos, fondai, talentai, politika, aplinka ir paslaugos Milijardų juanių pertvarkos ir atnaujinimo pramonės fondas bei talentų, mokslo ir technologijų fondas sukaupė 24 provincijų ir aukščiau minios rinkimų vietas (įskaitant 3 nacionalinius minios rinkimo erdves), provincijų mažų ir mikro įmonių parkus ir fondo investicijų projekto pramonės parkus 35.
Antra, technologijų inovacijų aplinka, pagrįsta mažų, vidutinių ir mikro įmonių inovacijų aplinka, dar nėra pritaikyta naujos situacijos reikalavimams.
„Vyriausybės darbo ataskaitoje“ siūloma energingai skatinti šiuolaikinės pramonės sistemos kūrimą ir paspartinti naujo produktyvumo plėtrą.Kaip galingas naujų kokybiškų produktyvių jėgų formavimo rengėjas, technologijos pagrįstos mažos ir vidutinės dydžio įmonės vis dar susiduria su daugiau iššūkių.
(1) padidėja fondo įsigijimo sunkumai.Sunkumas gauti finansavimą technologijoms pagrįstoms mažoms ir vidutinėms įmonėms ir toliau didėjo, o vis dar egzistuoja „sunkumų finansavimo“ reiškinys, todėl sunku išlaisvinti naujovių gyvybingumą.Pirma, vyriausybės finansiniai fondai turi ribotą paramą.Bendras vyriausybės finansinių fondų mastas yra ribotas ir sunku gauti.Antra, komercinių bankų paskolų įsigijimas yra sunkesnis.Technologijose pagrįstos mažos ir vidutinio dydžio įmonės paprastai trūksta hipotekos ir įkeitimo, reikalingo tradiciniams bankų kreditams.Trečia, kapitalo rinkos finansavimo kanalus reikia išplėsti.Pagrindinė valdyba ir maža ir vidutinio dydžio valdyba turi aukštą ribą, o GEM turi griežtai griežtai reikalavimus verslo pajamoms ir grynajam įmonių pelnui. ir produktų plėtra ir rinkos plėtra.Ketvirta, socialinio kapitalo parama, tokia kaip rizikos kapitalas, yra žemas.Daugelyje rizikos kapitalo fondų yra nedidelis mastas, vienas kapitalo šaltinis, ribotas plėtros laipsnis ir prastų kapitalo išėjimo kanalų problemos negali suteikti veiksmingos finansavimo paramos mažoms ir vidutinėms technologijose.
(2) Talentų gyvybingumą reikia skatinti.Technologijose esančios mažos ir vidutinio dydžio įmonės dažnai susiduria su technologinių talentų trūkumo problema.Pirma, esama vyriausybės talentų įvedimo politika turi griežtesnius reikalavimus akademiniams laipsniams.Antra, įmonėms trūksta kanalų aukšto lygio talentų įgijimui ir paslaugų platformai, kuri gali greitai ir efektyviai suderinti talentus.Trečia, technologijos yra mažos, vidutinio dydžio ir mikro įmonės, kuriose yra daugiau paskatų. Ne stiprus, o talentų praradimas yra labiau paplitęs.
(3) Vis dar yra nematoma inovacijų ir verslumo riba.Technologijos pagrįstos mažos ir vidutinės dydžio įmonės turi didelių investicijų, aukštų slenksčių ir didelės rizikos ypatybes, keliančias iššūkius plėtojant įmonę.Pirma, mokslo ir technologijų mokslinių tyrimų ir plėtros palaikymo sistema, skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms, skirtoms mažoms ir vidutinėms įmonėms, vis dar nėra išsami. Sunku gauti projektus mažoms ir vidutinėms technologijoms pagrįstoms mažų ir vidutinių dydžių įmonėms.Antra, mažų ir vidutinių įmonių, turinčių mažų ir vidutinių įmonių, universitetų ir tyrimų institutų, institucinį mechanizmą nėra išsami klausimai vis dar egzistuoja.
(4) Klasterio efektas nebuvo visiškai žaidžiamas.Technologijų pagrindu sukurtų mažų ir vidutinių dydžių įmonių kūrimas yra gana nepriklausomas, joje nėra supratimo apie grupių plėtrą, o klasterio efektas ir mastelio efektas dar nebuvo suformuotas.Pirma, pramonės plėtrai trūksta svarbių pirmaujančių departamentų ar asociacijų, parodančių daugelio, „Zero“ ir išsklaidytų savybių. Trūksta aiškaus plėtros plano.Antra, gera konkurencinė aplinka pramonėje dar nebuvo suformuota.Trečia, įmonių intelektinės nuosavybės teisių apsauga yra prasta.
(5) Kanalo įsigijimo kanalai yra gana riboti.Palyginti su didelėmis įmonėmis, technologijomis pagrįsta mažų ir vidutinių dydžių įmonės įgijo nepakankamą informacijos ir atsilikimo, ypač skurdžiams tarptautiniams mainų kanalams, ir sunku pasiekti prekybos santykius.Pirma, pačios įmonės ištekliai yra riboti.Mokslo ir technologijos, pagrįstos mažos ir vidutinės dydžio įmonės, dalyvaujančios politinėje agentūroje, didelių parodų ir pramonės asociacijos veikla yra ribota. bendradarbiavimas.Antrasis yra vieningos politikos išleidimo platformos trūkumas.Įmonės turi sujungti savo verslo situaciją ir išsiaiškinti atitinkamą politiką, susijusią su mokslu ir technologijomis, mažomis ir vidutinėmis įmonėmis, o ypač kai kuriomis sritimis, susijusiomis tose srityse, todėl padidėja sunku gauti informaciją įmonėms.Trečia, kai strateginis Vakarų šalių, tokių kaip JAV, poslinkis, technologijos pagrįsta mažų, vidutinių ir mikro įmonių, taip pat susidūrė su atitinkamų šalių slopinimo apribojimais. Bendradarbiavimo objektai ir požiūris į bendradarbiavimą yra palyginti neigiamas.
3. Kelios priemonės, skirtos skatinti mažų, vidutinių ir mikro įmonių aukštos kokybės plėtrą, pagrįstą mažomis ir vidutinėmis technologijomis
Norint dar labiau skatinti mokslo ir technologijų naujoves ir kūrybiškumą, pagrįstą mažų, vidutinių ir mikro įmonių, rekomenduojama padidinti mokslo ir technologijų MVĮ finansinę paramą, padaryti gerą vyriausybės informacijos atskleidimą ir skatinti tarptautinius mainus ir bendradarbiavimą.
(1) Atlikite gerą technologijos ir finansinių straipsnių darbą ir naudokite daugiau finansinių išteklių mažoms ir vidutinėms įmonėms.„Vyriausybės darbo ataskaita“ dar labiau strategiškai diegė ekonominį ir finansinį darbą ir siūlo energingai parengti palaikančias priemones, tokias kaip mokslo ir technologijų finansai, ekologiški finansai, inkliuziniai finansai, pensijų finansai, skaitmeniniai finansai, finansavimo padidėjimas, rizikos dalijimasis rizika , dalijimasis informacija ir kitos palaikomosios priemonės, siekiant geresnio būdo patenkinti mažų ir vidutinių dydžių įmonių finansavimo poreikius.Toliau pagerinkite tokią politiką kaip verslumo paramos fondai, paskolų garantijos, mokesčių mažinimas ir subsidijos ir skatina bankus vykdyti finansavimo naujoves, susijusias su mažų ir vidutinių mokslo ir technologijų įmonių ypatybėmis ir paklausa bei teikti lankstesnius paskolų planus.Skatinkite mažas ir vidutinio dydžio įmones aktyviai kurti įvairias finansavimo formas, tokias kaip nuomos finansavimas, įmonių klasterių finansavimas ir komercinio kredito finansavimas, kad būtų padidintas finansavimo patogumas.Ištirkite rizikos kapitalo fondų, verslininkų inkubatorių, angelų investicinių tinklų ir kt. Įkūrimą, kad būtų teikiamos investicijų ir inkubacijos parama mažoms ir vidutinėms įmonėms.
(2) Pakoreguokite ir tobulinate politiką ir priemones, padedančias įmonėms gerai išnaudoti politiką ir viešųjų paslaugų išteklius.Dėmesys „vyriausybės darbo ataskaitoje“ aiškiai pasiūlė specialų mažų ir vidutinio dydžio įmonių skaitmeninio įgalinimo veiklą, rekomenduojama pramonės grupėms ir pramoniniams diržams kaip vežėjams, vyriausybės subsidijoms, techninei pagalbai ir kt. -Universalinės technologijos platformos ir įvairios skaitmeninės infrastruktūros priemonėsSkatinkite platformos įmones sumažinti srauto scenarijų ir skaitmeninių įrankių naudojimą, naudotis mažais ir mikro -merchantais ir sukurti abipusiai naudingą ir atvirą -įtraukiančią paslaugų ekologiją.Finansavimo kredito paslaugų platformos kūrimas yra įtraukiančios finansavimo paslaugų sistemos, pagrįstos kredito informacija, pagerinti ir efektyviai pagerinti finansavimo patogumo lygį mažose, vidutinėse ir mikro įmonėse.Derinant su realia technologijų, pagrįstų mažų, vidutinių ir mikro įmonių, situacija, naudoja informacines technologijas, kad galėtų perduoti politikos informaciją.
(3) Stiprinti užsienio bendradarbiavimą ir pagalbos technologijas, pagrįstas mažomis, vidutinėmis ir mikro įmonėmis, kad plėtos mainai.„Vyriausybės darbo ataskaita“ išplės aukštą atsivėrimo lygį kaip vieną iš pagrindinių užduočių ir siūlo pagilinti daugiašalį ir regioninį ekonominį bendradarbiavimą.Šiame kontekste, kartu su dabartine technologijos plėtros dilema, pagrįsta mažų, vidutinių ir mikro įmonėmis Moksliniai ir technologiniai inovacijų bendradarbiavimo projektai ir skatina daugiau technologijų pagrįstų mažų, vidutinių ir mikro įmonių dalyvauti mokslinių tyrimų ir plėtros bendradarbiavimo srityje, siekiant skatinti technologines mainus ir pasiekimus.Palaikykite mokslo ir technologinių mainų agentūrų plėtrą, skatinkite mokslo ir vidutinio dydžio įmones derinti faktinius reikalavimus, tiksliai suderinti ir susisiekti su novatoriškais ištekliais namuose ir užsienyje.
(Su Mu ir Zhang Mingxi yra asocijuoti Kinijos mokslo ir technologijų plėtros strateginių tyrimų instituto strateginių tyrimų instituto tyrėjai ir tyrėjai)
Ataskaita/atsiliepimai

You May Also Like

More From Author