Kommentaarikastist treenerikasti: Doc Rivers võtab Milwaukee Bucksi üle.

Estimated read time 2 min read

NBA maailm on segaduses pärast Milwaukee Bucksi peatreeneri Adrian Griffini ootamatut vallandamist. Seistes silmitsi survega juhtida selliseid superstaare nagu Giannis Antetokounmpo ja Damian Lillard, spekuleeriti palju selle üle, kes suudaks sellise nõudliku rolliga hakkama saada. Veteranitreener Doc Rivers sai Shaqi esimeseks valikuks.

Kommentaarikastist treenerikasti: Doc Rivers võtab Milwaukee Bucksi üle.

Riversi kogemust Damian Lillardi taoliste suurte meestega tegelemisel ja tema kaitsemõtlemisega seotud treeningfilosoofiat nimetati peamiste tugevustena. Shaq rõhutas aga, et vastutus kaitsmise edukuse eest lasub lõppkokkuvõttes mängijatel: „Sa pead tahtma kaitsta. Te peate tahtma saada õigeaegseid peatusi.”

Riversi jaoks on see võimalus lunastuseks. Ta on taas treeneri valvsa pilgu all pärast pettumust valmistavat mängu Philadelphia 76ersi vastu. Shaq näeb selles võimalust, et Rivers „saab veel ühe”, ainsa meistritiitli, mille ta võitis Boston Celticsiga.

Kuid Shaqi jaoks peitub edu tõeline võti mujal: „Kas nad võidavad meistritiitli, sõltub Giannise mängust.”

Shaqi mõte on selge: Bucksi edu sõltub Giannise pühendumusest ja tulemuslikkusest. Giannise-sugusele andekale mängijale saab pädev treener nagu Rivers pakkuda vajalikku struktuuri ja juhiseid, kuid lõppkokkuvõttes sõltub täitmine väljakul mängijast endast.

See ootamatu pööre raputas NBA maastikku. Kuigi Doc Riversi saabumine tõi lootust ja potentsiaali, hoidis Shaqi meeldetuletus fookuse Bucksil: Bucksi meistrivõistluste püüdlused toetuvad nende superstaari Giannis Antetokounmpo õlgadele.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours