Kawhi Leonard viib Clippersi võidule keset kaitseprobleeme

Estimated read time 2 min read

Los Angeles Clippers saavutas raske 136-125 võidu Detroit Pistonsi üle, kusjuures Kawhi Leonard juhtis 33 punktiga kõik skoorijad. Hoolimata kahekohalisest võidust väljendas Leonard aga rahulolematust oma meeskonna kaitsesooritusega, tuues välja valdkonnad, mis vajavad selles osas parandamist.

Võit on Clippersile teine järjestikune, kes jääb NBA läänekonverentsi tabelis 32 võidu ja 15 kaotusega kolmandale kohale.

Oma kommentaarides mängu kohta tõi Leonard välja oma meeskonna kehva kaitse alguse, mis võimaldas Pistonsi esimesel veerandil varakult juhtima minna. Ta rõhutas, et tähtis on kaitsesooritus ja meeskonna eesmärkide seadmine, mitte ainult andekusele tuginemine.

Clippers edestas algusest peale vastast, jäädes esimesel veerandil Pistonsile koguni 14 punktiga alla. Leonard võttis aga mängu kontrolli enda kätte, aidates 10 punktiga vahet vähendada. Tänu tema pingutustele suutis meeskond teisel veerandil Pistonsi üle mängida ning poolajaks oli meeskond kuue punkti kaugusel.

Mängu lõpus lõpetas Leonard muljetavaldava statistikaga 33 punkti, sealhulgas kuus kolmepunkti, neli lauapalli ja kolm söötu. Russell Westbrook aitas samuti 23 punktiga kaasa, et saavutada oma karjääri 25 000 punkti piiri, Paul George panustas 18 punkti, seitse söötu ja kolm vargust.

Hoolimata Clippersi kaitsevõitlusest suutsid nad kogu mängu vältel oma eduseisu säilitada ja võidu kinnitada. Pistonsi eest viskasid Jaden Ivey ja Bojan Bogdanovic vastavalt 28 ja 26 punkti, Cade Cunningham lisas 16 punkti ja 11 assisti.

Tulevikku vaadates on Clippersi eesmärk lahendada oma kaitsevõime puudujäägid, kui nad jätkavad oma teekonda idakonverentsi vastaste vastu. Nad võtavad 5. veebruaril vastu Miami Heati, enne kui kaks päeva hiljem kohtuvad Atlanta Hawksiga.