Kas yra „mokslas“, dažnai minimame šiuolaikinėje visuomenėje?

Šiuolaikinėje visuomenėje mes dažnai minime žodį „mokslas“, bet kas yra mokslas?Autorius padarė šią indukciją ir santrauką.

Žvelgiant iš retorikos, kinų „mokslas“ turi šias reikšmes.

(1) Imperijos egzaminai.

(2) Dalykų žinių sistema, atspindinčios objektyvius įstatymus, tokius kaip gamta, visuomenė, mąstymas.

(3) Specialusis reiškia gamtos mokslą.

(4) Mokslas ir pagrįstas.

Mokslas apima gamtos, socialinę, mąstymą ir kitas sritis, tokias kaip fizika, biologija ir sociologija.Tai apima aukščiau nurodytas tris reikšmes.

(1) Stebėjimas: skirtas atskleisti gamtos tiesą ir visiškai stebėti ar tyrinėti natūralias priežastis (įskaitant ideologinius eksperimentus), paprastai nurodo būtinus metodus arba mokslinius metodus, skirtus įvertinti patirtį ir žinoti procedūros metodą.

(2) Tarkime: per šį procesą daroma prielaida, kad organizacinės sistemos žinios yra daroma.

(3) Testas: patikrinti tyrimo tikslų patikimumą ir pagrįstumą.

Mokslinės žinios reiškia žinių ar žinių sistemą, apimančią bendrosios tiesos ar visuotinių įstatymų, ypač gautų ar patikrintų mokslinių metodų, veikimą.Mokslinės žinios labai priklauso nuo loginių samprotavimų.

Nuo Tango dinastijos Kinijoje iki šių dienų „mokslas“ buvo šiek tiek „Imperijos egzaminų“ kalba.Atrodė, kad anksčiausias termino „mokslas“ vartojimas buvo atsekamas Luo Luo vėlyvojoje Tango dinastijoje.

Kinijoje mokslai paprastai yra suskirstyti į gamtos mokslus (arba mokslą) ir socialinius mokslus (arba laisvuosius menus).Tokios sąvokos kaip psichologija, filosofija (skiriasi nuo mokslo) yra laikomos neaiški ir neryški Kinijos mokslo, socialinių mokslų sąvokose.Todėl terminas „mokslas“ dažnai vartojamas miglotai.Inžinerijos disciplinos vadinamos inžinerija, mokslas ir inžinerija vadinami mokslu ir inžinerija, o laisvieji menai ir mokslai taip pat kartu vadinami laisvaisiais menais ir mokslais.

Tikslaus, patikrinamo ir visuotinio pripažinto požiūrio požiūriu terminas „mokslas“ reiškia gamtos mokslą.Platusis mokslas taip pat apima mokslą, technologijas ir sociologiją.Remiantis šiuolaikiniu Kinijos žodynu (Kinijos Kinijos socialinių mokslų akademijos instituto žodyno redakcija, 1978 m.), „Mokslas“ buvo paaiškintas kaip: subjektyvių įstatymų, atspindinčių gamtos, visuomenės, visuomenės tikslą ir įstatymus, žinių sistemą ir mąstymas.

Be to, pats terminas „mokslas“ nėra šventas.Sąvoka „mokslas“ yra naujas žodis, sukurtas po to, kai Vakarų kultūra buvo pristatytas Kinijoje po Vakarų renesanso atgimimo šiais laikais.Iki 1893 m. Kang Youwei pristatė ir vartojo žodį „mokslas“.Yan Fu taip pat vartojo žodį „mokslas“, verčiant mokslinius darbus, tokius kaip „Dangaus teorija“.Nuo to laiko Kinijoje buvo plačiai vartojamas žodis „mokslas“.

Galiausiai, žvelgiant iš mokslinės filosofijos perspektyvos, mokslas turi šiuos penkis prasmės sluoksnius:

(1) Žinios apie sistemingą ir transformuojančią gamtą.

(2) įrankis.

(3) ideologinė sistema.

(4) Socialinė sistema.

(5) mąstymo sistema.

Nors „mokslo“ apibrėžimas yra labai išsamus, mes pastebime, kad vis tiek negalime įvertinti, kas yra mokslas?Kas yra tiesa?Kas yra pseudo -mokslas?Kaip ir astrologija ir kalbotyra, šios disciplinos, turinčios paradoksą, yra moksliniai.Ši problema ilgą laiką vargino mokslininkus ir filosofus, ir dabar nėra absoliučiai teisingo atsakymo.Kad mokslas būtų mažiau apvažiuotas plėtros, kad moksliniai tyrimai nebūtų švaistomi beprasmiuose dalykuose, daugelis filosofų pateikė įvairių įžvalgų apie tai, ką mokslas, ir Poperio mokslinė ir technologinė filosofija taip pat supa tai Problema atsiskleidžia.

1. Kas gali būti empirinis, yra mokslas

Rugpjūčio mėn. Konfedas yra gerai žinomas filosofas Prancūzijoje, sociologijos įkūrėjas ir empiilizmas.1798 m. Sausio mėn. Kong de gimė vidurinio lygio oficialioje šeimoje Monpeljė. Jis oficialiai pasiūlė pavadinimą „sociologija“ savo darbuose ir sukūrė sociologijos pagrindus ir koncepciją.Visą XIX amžių buvo tik keletas prancūzų sociologų, tačiau kaip empializmo įkūrėjas, sociologijos tėvas, Augusto Konfedas, nusipelnė.Jo įkurta empirinė doktrina yra vienas iš svarbių požymių, kad Vakarų filosofija perėjo iš šių dienų į šiuolaikinius laikus.

Didysis filosofas labai žavisi indukciniu Bacono įstatymu.Kaupdami žmogaus veiklos patirtį, turime tokią turtingą mokslinę sistemą.Mokslo patikrinimo metodas yra vienintelis tiesos tikrinimo kriterijus.Ir „empirinis“ reiškia tikrinimą su faktine operacija.

Empirinis polizmas taip pat vadinamas empirine teorija.Nors visi išsilavinimas yra skirtingas, jie nesiskiria nuo jutimo patirties tikrinimo principų.

Kongas de atkreipė dėmesį, kad mokydamiesi žmonės turi įgyti žinių iš įvairių situacijų.Dėl tiesioginių ar netiesioginių jausmų, samprotavimo ar patirties pripažinimo ir dar labiau įvertinant žinias, kurios nebuvo patirtos mokymosi procese.Be patirties ar žinių, kurias galima pastebėti per patirtį, nėra tikros žinios.

Antra, naudinga yra mokslinė

Tai garsus Amerikos filosofijos posakis ir tikrasis Amerikos filosofijos įkūrėjas ir tikrasis Pragmatizmo įkūrėjas. mokslas.

Žmonių dalykams viskas pasaulyje galima suskirstyti į dvi rūšis: kategorijos ir vertės kategoriją.Pagrindinis žmonių supratimas yra faktų ir vertės faktai, tai yra, visą žmogaus supratimą sudaro šie du pagrindiniai supratimai ir jų sudėtinės formos.

3. Mokslas ar nesąmoningas?

Čia cituojamas Wittgensteino kalbos filosofijos požiūris. Vienas elementas Svarbus darbas ir koncepcija yra naudoti tikrąją mokslinę kalbą, kad būtų pašalintas šių kalbų dviprasmiškumas, sumažinta nereikalingų problemų ir ginčų filosofijos srityje ir optimizuoti mokslinio mąstymo metodą.Tačiau apgailestaujama, kad ši idėja baigėsi nesėkme.

4. „Tie, kurie gali būti suklastoti, yra mokslas“

Frazė, kurią galima suklastoti, yra mokslinė “.Mokslinės filosofijos srityje Poperio klastojimas yra didesnis nei kitų filosofinių žanrų, nes Poperis naudoja tikslius matematinius metodus, kad apskaičiuotų patikrintą pseudo mokslinės teorijos laipsnį.

You May Also Like

More From Author