Kas Raptors peaks taas Vince Carteri särki kandma? Ühine pärand tekitab arutelu

Estimated read time 2 min read

Vince Carteri pärand Torontos on endiselt keeruline ja põnev. Vaatamata Carteri andekusele ja mõjule tema seitsmeaastase Raptorsi ametiaja jooksul, jääb tema 2004. aasta kaubandusnõue ikka veel kõlama, heites varju tema särgi võimaliku pensionile jätmise üle.

Kas Raptors peaks taas Vince Carteri särki kandma? Ühine pärand tekitab arutelu

NBA veteran Austin Rivers süütas arutelu hiljuti uuesti, kui ta kritiseeris Raptorsi ilmse soovimatuse eest austada Carteri panust. Tema seisukohti kordasid paljud fännid, kes viitasid Carterile kui ikoonile, kes muutis linna korvpallimaastikku.

„Temast on ainult üks dokumentaalfilm ja ta muutis seda, kuidas inimesed Torontos korvpalli vaatavad,” ütles Rivers, rõhutades Carteri kultuurilist tähtsust lisaks tema saavutustele väljakul.

Fännid tundsid samamoodi, mõned pidasid tunnustuse puudumist isegi „lugupidamatuks”. Mõned tõstatasid isegi mänguliselt võimaluse, et Carteri särk võiks dunkimise eest pensionile jääda.

Kuid kõik ei ole sellega nõus. Mõned fännid on endiselt kõhklevad, pidades Carteri lahkumist ja sellele järgnenud aastatepikkust vaenulikkust ennekuulmatuks. „Toronto vihkab Vince’i selle eest, et ta palus vahetust,” ütles üks fänn otsekoheselt, mis võtab kokku osa fännide seas püsivat pahameelt.

See lõhe rõhutab Carteri pärandi keerukust. Kuigi Carteri talent ja mõju on vaieldamatud, ei ole tema vahetusnõude emotsionaalsed armid mõnede jaoks veel täielikult paranenud.

Pealegi on Raptorsil olnud Carteri järgsel ajastul palju play-offi edu, eriti selliste staaridega nagu Kyle Lowry, DeMar DeRozan ja Kawhi Leonard. Nende panus Raptorsi ainsa meistritiitli võitmisel 2019. aastal lisab veel ühe kihi trikotaaži pensionilejäämise arutelule.

Lõppkokkuvõttes jääb Raptorsi otsustada, kas Carteri trikoo pensionile panna või mitte. Nad peavad kaaluma Carteri karjääri ja Carteri lahkumisega seotud püsivaid negatiivseid asjaolusid, samuti kaaluma teiste mängijate nõudeid, kes väärivad pensionile saatmist.

Sõltumata tulemusest, on arutelu Vince Carteri särgi üle meeldetuletus sellest, kui kirglikud fännid on oma meeskonna suhtes. See on lugu võidukäigust, reetmisest ja lõpuks korvpalli kestvast jõust, mis ühendab linna.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours