Kalbant apie mokslą, trys jūsų nežinomos tiesos

Estimated read time 7 min read
Prieš šimtą metų Chen Duxiu paminėjo žurnale „New Youth“, kuriame paminėjo ponas Sainesas, vadinamas ponu Saisa.Tiesą sakant, jis nurodo mokslą.
Mokslo dabartyje mokslas nebėra koncepcija, kurią reikia įvesti burnos pavadinimu, o aukšto dažnio žodis, kuris yra visur paplitęs mūsų kasdieniame gyvenime.Mokslinis kūno rengyba, mokslinis svorio metimas, mokslinis susitikimas, epidemijos mokslinė prevencija ir net moksliniai šokinėjantys kvadratiniai šokiai ir qigong, jei tai yra mokslinė, visi manys, kad tai teisinga ir patikima.
Mokslas tapo įsitikinimu.Mes dažnai naudojame mokslą norėdami stebėti ir tyrinėti pasaulį, tačiau artėjant prie paties stebėjimo ir tyrimų mokslo, kai kuri tiesa apie mokslą gali pakenkti jūsų kasdieniam pažinimui.
01 mokslas nereiškia tiesos
Dabar žmonės pasisako už mokslą ir garbina poną Sai, mes dažnai negalime padėti į šį džentelmeną pridėti įvairių auros.Be abejo, dabartinis mūsų gražus gyvenimas yra didžiąja dalimi garbinti šį džentelmeną, todėl jis yra savaime suprantamas kiekvieno garbinimo.
Bet kas tiksliai yra mokslas?Su mokslu, ar tikrai galime išdrįsti paskambinti saulei ir mėnuliui dėl naujų dangų?Kai kurie optimistiški žmonės gali taip galvoti savo širdyse.
Mokslas yra tik būdas pažįsti pasaulį ir paaiškinti pasaulį, o paskui tai panaudoti pasauliui paversti.Atminkite, kad tai tik būdas.
Moksliniai tyrimų metodai paprastai laikosi šio veiksmo:
KlausimasBūkite atsargūs, kad patikrintumėteSudėtingiems klausimams pabandykite tai suskaidyti į daugybę paprastų mažų problemų, kad galėtumėte juos ištirti, ir išspręskite jas po vienąKai pradedame nuo problemos, gavę rezultatus per eksperimentą, turime pagrįstai paaiškinti rezultatus ir pagaliau pakilti nuo bendrų rezultatųKitaip tariant, mokslas pasakė Hu Shi: „Drąsi prielaida, būkite atsargūs, kad patikrintumėte„Čia yra du punktai.
Pirmiausia prielaidos, kurias reikia patikrinti, todėl mokslas turi savo kategoriją.„Dievas egzistuoja“.Taigi, kai sakome „tikėti mokslu ir sulaužyti prietarų“, mes priklausome nuo to, ar šį prietarą galima patikrinti.
Todėl, jei iš bažnyčios iš bažnyčios išeina dievo lazda, sakoma, kad galime išgydyti ligą, mes galime panaudoti mokslinį sveiką protą.Jei jis sako „Dievas yra su tavimi“, mokslas negalės naudotis.Be to, kita šalis taip pat gali naudoti mokslinius pavyzdžius, kad įrodytų Dievo didybę, nes visą išskirtinę visatą sukuria jo seni žmonės, įskaitant patį mokslą.Ir jūs galite pasakyti tik tai, kad jūsų seno vyro pareiškimas nėra mokslinis klausimas.
Antra, mokslinio patikrinimo procesas turi būti griežtas, logiškas ir stebimas.
Taigi kažkas pasakė: „Mokslas niekada nepretenduoja į tiesą.Tai, ką moksliškai kalbame pakartotinai, yra tai, kad turime abejoti, ar turime paneigti tuos, kurie gali būti įrodyti.Mokslas yra šiek tiek pažangos, tačiau kiekviena pažanga yra tvirta ir patikima pažanga.”
Todėl ponas Hu Shi taip pat sakė: „Kokios yra begalinės tiesos ir yra tolesnis džiaugsmas“.tik,Mokslas negali mums suteikti tiesos, tik žingsnis po žingsnio, kad priartintume tiesąEsmė
02 mokslas nėra žmogaus smegenų pajėgumų atspindys, faktas yra visiškai priešingas
Priežastis, kodėl ponas Sai vadinamas mokslu, yra prasminga.Todėl mokslas buvo suskirstytas į daugelį disciplinų: tokios pagrindinės disciplinos kaip fizika, chemija, biologija;Dabartiniai disciplinos nustatymai yra vis išsamesni.
Niutono laikmetyje tokio disciplinos nėra, todėl jo parašytas pavadinimas yra „Gamtos filosofijos matematika“.Nes tuo metu daugelis disciplinų, kurias mes padalijome, dabar priklauso gamtos filosofijos kategorijai.Todėl, be fizikos ir matematikos studijų, Niutonas taip pat buvo apsėstas alchemijos, ir jis negalėjo būti laikomas perkėlimu.
Vėliau pagrindinė mokslo studijų priežastis buvo dėl didelio žinių protrūkio.Aristotele daugiau nei prieš 2000 metų žmogus tuo metu gali įvaldyti visas pasaulio fizikos žinias.Ir dabar fizikos profesorius yra puikus dalykas integruoti žinias į savo fizikos šaką.
Knygoje „Įvadas į sistemingą mąstymą“ Amerikos kompiuterių šlovės muziejaus atstovas Jeraldas Winbergas paminėjo: „Mes negalime gerbti savo rankų skristi, o mūsų intelektas turi viršutinę ribą“. Smegenų sugebėjimas.TaigiMokslas nėra aukštesnio žmogaus smegenų sugebėjimo pasireiškimas, o faktas yra visiškai priešingas.
Mes dažnai sakome, kad „Dievo perspektyva“ reiškia „super stebėtoją“, turintį neribotą stebėjimo sugebėjimą.Ir kiekvienas iš mūsų stebėjimo galimybių yra ribotas, mąstymas ir smegenų galia taip pat yra riboti.Todėl mokslinis mokslo padalijimas yra grupės bendradarbiavimas.
Tai šiek tiek panašu į aklojo aklumo istoriją.Tie, kurie palietė ausis, manė, kad pasaulis yra ventiliatorius, ir žmonės, kurie jautė pilvą, manė, kad pasaulis yra siena, ir žmonės, kurie palietė kojas, manė, kad pasaulis yra ramstis. Pasaulis buvo virvė.Negalime pasakyti, kad šie atsakymai yra neteisingi.
Skirtingi disciplinos tyrimai turi liesti skirtingas dramblių pozicijas.Net kai kuriais atvejais skirtingi žmonės gaus skirtingus atsakymus.
Fizikai yra savotiška banga ar dalelė, daugelį metų ginčijančios ir pagaliau pateikė posakį „du šviesos bangų reiškiniai“, tai yra, pripažindami, kad šviesa yra ir banga, ir dalelė.Tikriausiai fizikai suprato, kad jie buvo tik akli žmonės.
Akliųjų žmonių prisilietimo metafora yra vienoda mokslui, o mūsų kasdieniam gyvenimui tai iš tikrųjų yra tas pats.
03 Mokslo nauda iš netikslaus matavimo
Kadangi mūsų stebėjimo galimybės yra ribotos, turime išvesti įvairias disciplinas.Patirtis ir intuicija pasakoja mums, aišku.
Būtent todėl, kad Galileo išrado pirmąjį astronominį teleskopą žmonijos istorijoje, jis pastebėjo Mėnulio aukštumų šešėlį ir Žiedo kalno šešėlį, o paskui rado „Sun Kuroko“.Žmogaus supratimas apie astronomiją pradėjo patekti į naująją erą.
„Galileo“ laikais, nes trūksta tikslaus laikrodžių, ankstyvosios fizikos vystymosi buvo labai trukdoma.Todėl, kai „Galileo“ tuo pačiu metu numetė du geležinius rutulius tuo pačiu metu ant picos bokšto, jis galėjo liudyti tik du skirtingus svorio geležies rutulius tuo pačiu metu per auditoriją.
Tačiau kai kuriais atvejais netikslūs matavimai padėjo mokslininkams atrasti paprastus įstatymus.Gravitacinio sunkio įstatymas Niutone grindžiamas Cairplerio elipulijos teorija, o Capeleris apskaičiuoja elipsės orbitą, remdamasis Timi Brah stebėjimo rezultatais.Jei stebėjimo rezultatai yra tikslesni (kaip mes galime padaryti dabar), tada takelio negalima laikyti elipse, o Niutono darbas susidurs su didelėmis problemomis.
„Per didelis“ tikslus matavimas dažnai sukelia problemų biologams.Rūšių klasifikavimui praeityje, po išvaizdos ir po vyro ir moterų poravimosi, ar tai gali sukelti palikuonis, kuris gali ir toliau daugintis, kad būtų galima vertinti.Kadangi mes vis labiau suprantame būtybes žemėje, nes genetinių tyrimų technologija ir toliau vystosi, mes pastebime, kad riba tarp rūšių ir rūšių, kurios iš pradžių nurodytų, vis labiau neryški.
Žinoma, kuo tikslesnis matavimas šiuo metu, tuo geriau jis mums.Atrodo, kad akliems žmonėms supratimas apie dramblius bus išsamesnis ir gilesnis.Bet koks laipsnis yra tikslus?Ar tikslumas bus ribotas?Kada turėsime aukščiausią „dramblių holografinę diagramą“?
Išvada
Religija yra įsitikinimas, mokslas yra įsitikinimas.Religinis įsitikinimas gali priversti mus nepainioti dėl šio pasaulio, o mokslinis įsitikinimas gali priversti mane aiškiau pamatyti pasaulį.
Yra trys pagrindinės religijos ypatybės: 1. Akltokai; 2. Moralinis pranašumas;Tokiu būdu daugelio žmonių požiūris į mokslą šiandien atitinka religijos ypatybes.
TaigiSvarbu atskirti tikėjimą ir tikėjimą.Turime tikėti mokslu ir nutraukti mokslo prietarų.
Informacija apie nuorodą
„Civilizacijos šviesa“, Wu Jun„Įvadas į sistemingą mąstymą“, Jerardas Winbergas„Baidu Encyclopedia“: „Galileo“ teleskopas
Ataskaita/atsiliepimai

You May Also Like

More From Author