Kaip padaryti mokslo švietimą įdomų ir efektyvų

Mokslinis išsilavinimas yra būsimas išsilavinimas.Pastaraisiais metais pradinės ir vidurinės mokyklos įvairiose vietose ištyrė įvairių būdų, kaip skatinti mokslinį švietimą ir geriau skatinti išsamų studentų vystymąsi.Skaitmeninėje eroje, kaip visiškai žaisti skaitmeninio švietimo išteklių pranašumus ir formuoti naują impulsą bei naujus mokslo švietimo pranašumus?Šiuo tikslu „Smart Education Special Less“ kviečia skaitytojus aptarti temą „Kaip naudoti skaitmeninius išteklius mokslo ugdyme pradinėse ir vidurinėse mokyklose“, todėl stebėkite.–Editor

【Peržiūrėti】

Išteklių skaitmeninimas yra neišvengiamas mokslinio ugdymo reikalavimas naujoje eroje

Xu Qijun

Išteklių skaitmeninimo skatinimas yra vienas iš svarbių būdų skatinti mokslo švietimo populiarumą ir tobulinimą.

Išteklių skaitmeninimas yra proveržis plečiant mokslinio švietimo išteklių aprėptį.Šiuo metu mokslo švietimo sričių plėtra yra nevienoda, o mokslinio švietimo ištekliai nebuvo veiksmingai integruoti, ypač kaimo vietovėse, nepakankamai mokslinio švietimo infrastruktūros ir mokytojų mokyklose, sunkumai laboratorinėje įrangoje, eksperimentinėse eksploatacinėse dalyse ir mokymo priemonėse bei lėtai atnaujinimai paveikė mokslą, kuris paveikė mokslą, kuris paveikė mokslą.Skatinti mokslinio švietimo išteklių skaitmenizavimą, kad internetinių kursų ir modeliavimo eksperimentų daugialypiai mokomieji ištekliai būtų plačiai paplitę internete, o tai gali sudaryti sąlygas mokykloms, kurioms trūksta išteklių, ir trūksta išteklių, kad būtų galima pasiekti aukšto lygio mokslinio švietimo išteklius. Jis yra daug mažesnis už tradicinius švietimo išteklius ir padeda sumažinti atotrūkį tarp švietimo.

Žinoma, skatindami išteklių skaitmenizavimą, turime ir toliau stiprinti kaimo mokyklų tinklo prieigos ir terminalo įrangos konfigūraciją, kad užtikrintume, kad mokytojai ir studentai galėtų gauti ir naudoti mokslinio švietimo išteklius be kliūčių.

Skaitmeniniai šaltiniai yra dvigubi varikliai, kuriuos augina mokytojai ir studentai.Pagrindinio ugdymo etape „Sudėtingi eksperimentai nėra geri, abstrakčiai eksperimentai nėra geri, nedrįskite daryti pavojingų eksperimentų“, visada vargino mokyklą, o dauguma klasės eksperimentų yra tikrinami eksperimentai. Sunku priversti studentus iš tikrųjų tyrinėti ir atrasti.Taikymas tokiomis technologijomis kaip virtualioji realybė, padidinta realybė ir kt., Imiteon aplinkos ar įrangos ribotus eksperimentus, įvairius mikro, abstraktus ir matomus reiškinius iš tikrųjų gali „paliesti“ ir naudoti modeliavimą modeliavimui Mokymosi aplinka, tokia kaip modeliavimo ir modeliavimo programinė įranga, studentai gauna duomenis, atranda įstatymus ir sukuria žinias per manipuliavimo ir koregavimo parametrus.

Išteklių skaitmeninimas taip pat gali priversti mokytojus mokytis ir tobulinti skaitmeninį raštingumą ir įgūdžius.Kalninėse mokyklose daugelis informacinių technologijų, biologijos ir pradinių mokyklų mokslų mokytojų yra perkeliami iš kitų disciplinų, todėl mokytojai gali vykdyti nuolatinį profesinį mokymą per internetinius kursus ir skaitmenines platformas.

Išteklių skaitmeninimas patenkina talentų mokymo poreikius intelektualioje eroje.Intelektualioje laikmetyje technologinis iteracinis vystymasis taip pat turi neatsilikti nuo tų laikų plėtros.Mokslinių išteklių skaitmeninimo skatinimas yra palankus mokykloms, mokymo ir tyrimų įstaigoms, mokslinių tyrimų skyriams, įmonėms ir visai visuomenei bei suderinta siekiant skatinti dinamišką, diversifikuotą ir interaktyvią mokslinio švietimo skaitmeninių išteklių plėtrą, taip tenkinant poreikius talentų mokymo naujoje eroje.Skaitmeninio mokslinio švietimo ištekliai turi būti ne tik turtingos temos, formatai ir tipai, bet ir patenkinti mokytojus ir studentus, turinčius skirtingus poreikius, bet ir laiku atnaujinti juos, kad būtų užtikrintas mokslinio ugdymo savalaikiškumas ir mažinimas.Tuo pat metu techniniai standartai, saugojimo metodai ir prieigos metodai išteklių metodai taip pat turi būti nuolat optimizuoti ir patobulinti, siekiant sustiprinti mokytojus ir studentų dalyvavimą.

Išteklių skaitmeninimas tapo būtina mokslinio ugdymo dalimi.Žvelgiant iš plėtros tendencijos, ateityje mes tikimės, kad skaitmeniniai mokslo švietimo ištekliai pasieks didelį atvirą dalijimąsi, kuris gali būti patogesnis, patikimesnis ir tvarus, kad būtų suformuota ir suasmeninta išteklių biblioteka, kaip. Mokslo švietimo suasmeninimas kaip mokslo švietimo suasmeninimas.(Autorius yra direktoriaus pavaduotojas

【Konstrukcija】

Sulaužykite dilemą, kurios negali paliesti mokslas

Chen Weipan

Profesorius Cui Yunzhangas iš Rytų Kinijos normaliojo universiteto kartą atkreipė dėmesį į tai, kad didžiausia dabartinio mokslo švietimo problema yra ta, kad mokytojai moko mokslus neskelbtiniuose metoduose. Daiktų principas. gyvenimo.Šiuo tikslu galima panaudoti skaitmeninių išteklių pranašumus, kad būtų galima mokslo ugdymą.

Įterpkite kaip daugialypis mokymosi turinys.Nors mokslas kilo iš gyvenimo, tai toli gražu nėra dabartinis studentų gyvenimas, ypač abstrakčios mokslinės žinios studentams, tiek nuobodžios, tiek nuobodžios ir sunkiai suprantamos.Mokydami mokytojai gali naudoti daugialypės terpės žiniasklaidos elementus, tokius kaip nuotraukos, pelėsiai, garsas, vaizdo įrašai ir kt., Kad svarbių mokslinių žinių ir principų pateikimas būtų realistiškesnis.Mokytojai taip pat gali naudoti skaitmeninius išteklius, tokius kaip virtualus modeliavimas, norėdami modeliuoti gilius mokslinius principus ir abstrakčias sąvokas, kad padėtų studentams ryškiai suprasti mokslines sąvokas ir principus.Pavyzdžiui, mokydamiesi biologijos, naudodamiesi papildytos realybės technologijomis, studentai gali projektuoti 3D ląstelių struktūrų modelius prie stalo ir stebėti bei mokytis iš įvairių aspektų.

Pridėkite svaiginantį mokymosi metodą.By constructing a highly interactive and immersive virtual scientific environment by constructing a highly interactive and immersive virtual scientific environment through the technologies of augmented reality (AR) and virtual reality (VR), the scientific phenomena of „unable to reach” such as „unable to „Mirage“, japoniško maisto ir gravitacijos pasiekimas yra pastatytas priešais studentus. Stebėkite ir skatinkite studentus patirti mokslo žavesį.Jei diskutuojate ir mokotės iš energijos taupymo perspektyvos ir išmokstate Žemės žaibą, sukurtą Žemės atmosferoje, tai yra labai sudėtinga sistemos problema. Neįmanoma patirti šio reiškinio iš tikrųjų. su širdimi.

Įtraukite vizualinio mokymosi patirtį.Mokslinio ugdymo mokymosi procese mokytojai turi naudoti įvairias skaitmenines formas, norėdami įrašyti studentų mokslinio mokymosi procesą, ir vizualizuoti studentų mokslinio mokymosi patirtį ir mąstymą naudodamiesi keliais duomenimis.Duomenų apdorojimas mokslinio tyrimo veikloje yra gera proga ugdyti studentų analizę ir mokslinių samprotavimų gebėjimus. Mokslo koncepcija, mokslinių principų supratimas ir studentų mokslinio mokymosi kokybės ir mokslinio raštingumo gerinimas.(Autorius yra Hangdžou normalios universiteto priklausančios vidurinės mokyklos direktorius)

Pagerinti skaitmeninių išteklių tikslingumą mokslo švietime

Yu Yinghua

Pirmiausia pasidalinkite byla: Stebėdamas atitinkamus mokslinius vaizdavimo išteklius, mokytojas padeda mokiniams išvalyti kliūtis, patarkite mokiniams organizuoti teiginius ir veiksmingai suprasti, suprasti ir suprasti mokslinį reiškinį.

Šiuo metu taikant skaitmeninius išteklius, taikant mokslinį švietimą, mokslinio švietimo žodyno dalis nėra didelė, tačiau vis dar yra nemaža dalis studentų, kurie „nesupranta“.Jei studentai negali išmokti mokslinių žinių, atsižvelgiant į savo esamus kalbos įgūdžius ir jie negali paaiškinti ir paaiškinti išmoktų mokslinių žinių, tada mokslinis išsilavinimas turės gėdingą situaciją „pamatyti linksmą“.

Mokslinis išsilavinimas yra sudėtingas ir apima daugybę disciplinų.Todėl, skatinant mokslinį švietimą su skaitmeniniais ištekliais, norint sudaryti kryžminę disciplininę mokymo komandą, reikalingas suderintas įvairių disciplinų mokytojų pastangas, siekiant skatinti mokslinį švietimą nustatant išsamius mokymo išteklius.Skatindami mokslo mokytojus, įvairūs studentai turi paversti skaitmeninius išteklius „pakartotinio apdorojimo“ šaltiniais skirtingo amžiaus studentams ir kognityviniam lygiui skirtingų klasių studentams.Pvz., Vertimo į skaitmeninius išteklius reikia aktyvaus kalbos mokytojų dalyvavimo; Konkrečios gamtos mokslų mokymo detalės.

Skaitmeniniai mokytojų tarpdisciplininio „apdorojimo“ ištekliai turi ne tik atkreipti dėmesį į mokymosi objektų tinkamumą, bet ir atkreipti dėmesį į mokymosi efektyvumo aktualumą.Formatuodami skaitmeninius išteklius, mokytojai turi sąmoningai planuoti išteklių naudojimą pagal mokslinio ugdymo, mokymo poreikių ir naudojimo reikalavimus, skaitmeniniai ištekliai yra suskirstyti į keletą mažų tomų, o granuliuotų mokymosi fragmentai, kuriuos lengva derinti, yra lengva derinti. , Temos užduočių modulio derinys, mokymosi etapo modulio derinys ir kitos daugialypės modulio struktūros, sukuria išmontavimą, kartu sujungtais trijų dimensijų mokymo šaltiniais, o integracijos dėmesys suteikia studentams tikslinį ir praktinį mokymosi turinį, kad vaikai vaikai gamtų vaikus vaikus. Padaryti vaikus.(Autorių padalinys yra Pekino ekonomikos vadybos profesinio kolegijos mokymo mokykla)

【Tyrinėkite】

Dialogo dirbtinio intelekto aktyvacijos mokslo klasė

Li Yulong

Ketvirtos mokyklos klasės pamokoje autorius drąsiai bandė į mokymo procesą įtraukti kartos dirbtinį intelektą.Konkretus procesas yra naudoti „ChatGPT“ („Chat Robot“ programos) įrankį, leiskite studentams ištirti Bili tilto stabilumą per autonominius klausimus ir atsakymus ir asmeniškai kurti „Pili Bridge“ medinį modelį, vadovaujant dirbtiniam intelektui.

Kurso efekto įvertinimo rezultatai rodo, kad mokymo metodas „Dialogo dirbtinio intelekto+studentų praktikos“ naudojimui yra daug didesnis nei „Video Teaching+Student Hands -on“ praktikos ir „tradicinio mokymo metodo“ mokymo poveikis.

Dialogo klasėje dirbtinio intelekto mokymas aktyviai atranda, užduoda klausimus ir išsprendžia problemas per vieną -On -One Q&A su dirbtiniu intelektu. poveikis 1+1> 2 „.Studentai tampa pagrindine mokymosi mokytojais.Šiuo atveju autorius apibendrina kai kuriuos mąstymą apie dialogo dirbtinį intelektą, taikomą pradinės mokyklos mokslo švietime.

Pirma, individualizuotas mokymas yra pagrindinis dialogo dirbtinio intelekto pranašumas.Naudodamiesi dirbtiniu intelektu, mokytojai gali pritaikyti individualizuotus mokymosi kelius kiekvienam studentui, o tai įkvepia mokinių entuziazmą mokytis.Mokytojai turi gerai vadovauti studentams kalbėtis su dirbtiniu intelektu.

Antra, sąveika yra mokymosi efektyvumo gerinimo pagrindas.Labai interaktyvioje mokymosi aplinkoje studentai gali veiksmingai bendrauti su dirbtiniu intelektu ir taip pat užmegzti bendradarbiavimo ryšius tarp kompanionų, kad galėtų tyrinėti ir mokytis kartu.

Galiausiai, norint pasiekti mokymo efektą, būtina pakeisti mokytojų vaidmenis.Mokymo režime Dialogo dirbtinis intelektas, mokytojai nebėra vieni žinių siųstuvas, tačiau tampa studentų lyderiais ir padėjėjais.Tam reikia, kad mokytojai ne tik turėtų tam tikrų dalykų žinių, bet ir galėtų sumaniai naudotis dirbtinio intelekto priemonėmis, bet ir pakoreguoti mokymo strategiją pagal studentų atsiliepimus.

Dialogo taikymas dirbtinis intelektas pateikia naują mokymo modelį taikant mokslinį išsilavinimą pradinėje mokykloje Patirtis suteikia naujas galimybes.Tikimasi, kad ateityje šis mokymo modelis bus plačiai naudojamas ir atnaujinant švietimo koncepcijas ir atnaujinant švietimo koncepcijas.(Autorius yra Sičuano normalaus universiteto magistrantas, praktikantas Chengdu Tianfu Nr. 3 vidurinėje mokykloje)

Skaitmeninio išradingo sprendimo mokslo eksperimento problema

Wang Hao

Mokslinis išsilavinimas yra pagrindinė studentų mokymo galimybių, tokių kaip stebėjimas, eksperimentai, tyrimas ir inovacijos, mokymo sritis.Eksperimentais studentai gali intuityviai suprasti mokslinius principus ir ugdyti stebėjimą bei praktinius sugebėjimus.

Yra daug skaitmeninių šaltinių.Po to, kai mokytojai organizavo mokytojus ištirti ir naudoti esamas išteklių platformas, mūsų mokykla nustatė, kad pasikliaujama Centrinio elektros švietimo muziejaus virtualios eksperimentinės mokymo paslaugų sistema, siekdama optimizuoti mokyklų mokslo švietimo eksperimentus.

Paslaugų sistema teikia turtingus eksperimentinius išteklius, įskaitant 3D ir VR modeliavimo operacijas.Pavyzdžiui, „Qingdao“ „Science of Science“ versijos 4 klasėje mokykla 6 klasė „Garsų komunikacija“ reikalingas, kad būtų galima patikrinti garsą. įranga.Virtualios eksperimentinės mokymo paslaugų sistema suteikia žadintuvą, vakuuminį dangą ir oro siurblį.Virtualiuose eksperimentuose studentai įdeda aliarmą į vakuuminį dangtelį ir naudokite oro siurblį, kad būtų galima išgauti orą vakuume. Oro kiekis vakuume.Garso pasikeitimas ir duomenų plakimas leidžia studentams intuityviai pajusti garso sklaidą, o mokymo efektas yra reikšmingas.

Virtualūs eksperimentai padidino studentų mokslinio mokymosi susidomėjimą.Šiuo metu mokykla priima „virtualų eksperimentą+tradicinį eksperimentą“ bendradarbiavimo mokymo modelį, kad pasiektų papildomus pranašumus.Pvz., Vykdydamas eksperimentą su geležies nagų rūdimis, mokytojas naudojo laiko pagreičio funkciją virtualioje eksperimentinėje mokymo paslaugų sistemoje, kad pagreitintų laiką iki 20 000 kartų, kad paspartintų eksperimentinį procesą, kad studentai galėtų greitai stebėti rūdis, kad rūdis būtų rūdis. Geležiniai nagai. Tikra eksperimentinė patirtis.

Virtualaus eksperimento mokymo aukštos sąveikos ir matomumo ypatybės pagerino studentų mokymosi susidomėjimą ir entuziazmą;Todėl mokytojai turi organiškai sujungti du pagal mokymo turinį ir studentų ypatybes, kad studentai galėtų atlikti teorines mokymosi ir modeliavimo operacijas virtualioje aplinkoje, o po to atlikti fizines operacijas ir tikrinimą tradicinėse laboratorijose.(Autorių padalinys yra Qinzhuang pradinė mokykla, Taipingo miestas, Zouchengas, Shandongo provincija)

[Visi kalba]

Huang Jun, Peng’ano grafystės, Nanchongo miesto, Sičuano provincijos mokytojas: Huang Jun:Mokslo kursų mokymo veikloje mokytojai naudoja skaitmeninius išteklius ir naudoja šiuolaikinę mokymo įrangą, norėdami parodyti mokymą klasėje ir skatinti mokinių entuziazmą mokytis mokslo.Tuo pačiu metu studentai aktyviai dalyvauti moksliniame tyrime.Net jei didžiojo priklausomybės rezultatas yra, tai yra derlius.Todėl, naudodamiesi skaitmeniniais ištekliais moksliniam išsilavinimui vykdyti, mokytojai taip pat turi atkreipti dėmesį į studentų praktinių sugebėjimų ugdymą suteikti jiems pakankamai praktinių galimybių.

Qiu Lzhen, Longyan City, Fujian provincijos vaikų slaugos centro mokytojas:Efektyvus skaitmeninių išteklių taikymas mokslo ugdyme pradinėse ir vidurinėse mokyklose turi sutelkti dėmesį į išteklių integraciją ir atranką, novatoriškus mokymo metodus ir kt., Kurie yra tiesiogiai susiję su mokytojų mokymo galimybėmis.Todėl reikia atlikti specialią mokymo ir tyrimų veiklą.

Guo Tao, Taipingo mokyklos mokytojas, Hebei Naujasis rajonas, Hebei City, Hebei provincija:Skaitmeniniai šaltiniai padeda mokslo ugdymui pradinėse ir vidurinėse mokyklose.Tokie, kaip groti įdomius mokslinius vaizdo įrašus, animaciją ir kt., Pritraukia studentų dėmesį.Antrasis yra naudoti skaitmeninius išteklius, kad būtų galima mokyti.Mokytojai turi suvokti studentų pažinimo vystymosi ir žinių įstatymus bei naudoti skaitmenines priemones ir skaitmeninius išteklius, kad suprastų jų įvaizdį ir skaitmeninius išteklius, kad padėtų studentams geriau suprasti ir įvaldyti.Trečioji yra ugdyti savarankiško studentų mokymosi galimybes.Suteikite studentams aukštos kokybės internetinių mokymosi šaltinių, ugdykite jų savęs mokymosi galimybes ir mokslinio tyrimo dvasią.

Wang Xiujian, mokytojas Wang Xiujian, du miestai dviejuose Veishano apygardos miestuose, Jining City, Shandong provincijoje:Kai kuriose skurdžiose vietose ir kaimo vietovėse skaitmeninių išteklių ir mokslinio ugdymo derinys suteikia daugiau būdų ir metodų mokslo ugdymui, tačiau tai taip pat sukelia naujų problemų. . EssenceJei skaitmeninių išteklių gebėjimas yra nepakankamas, jis negali būti racionaliai integruotas į mokymą;

Liu Jilong, mokytojas Liu Jilong, Kašgaro miesto penktoji vidurinė mokykla, Xinjiang: Žvelgiant iš mano priekinės linijos taikymo perspektyvos, vadovaukite pradinių ir vidurinių mokyklų studentams, kad būtų galima naudoti skaitmeninius išteklius mokslo švietimo mokytojams, kad atkreiptų dėmesį į taisyklių, veiksmingų demonstracijų ir kt. Naudojimo formavimą, kad užtikrintų veiksmingumą mokslinio išsilavinimoBe to, mokytojai taip pat turi pagerinti savo savivaldybės supratimą ir asmeninės informacijos apsaugos sąmonę, kad būtų standartizuotas skaitmeninių išteklių naudojimas.

Yitao, devynių metų amžiaus mokyklos konsultantas Liyang County, Jiangsu provincijoje ir Bendruomenės švietimo centro direktorius:Kaimo mokytojai turėtų pagerinti savo skaitmeninių technologijų supratimą ir naudojimąsi aukštos kokybės mikro klasės, „virtualios eksperimento“ platformos, internetiniai klausimai ir atsakymai, virtualios mokymosi bendruomenės ir kt. ir socialinio ugdymo ištekliai mokslinio mokymosi scenoms teikti.

You May Also Like

More From Author