Joel Embiid lahkub Warriorsi mängust põlvevigastusega, staatus ebaselge

Estimated read time 2 min read

NBA MVP Joel Embiidil oli teisipäeva õhtul Golden State Warriorsi vastu raske mäng, ta oli hädas oma viskeoskusega ja lahkus lõpuks mängust vasaku põlve vigastusega.

Embiidi raskused algasid juba varakult, kui ta jättis mitu avatud söötu vahele ja tundus, et tal puudub tema tavapärane plahvatuslikkus. Suure osa Embiidi raskustest mängis Warriorsi kaitse, eriti Draymond Green, kes saatis teda pidevalt topeltrünnakutesse.

Embiidi mäng võttis neljandal veerandajal järsu pöörde halvemuse poole, kui kokkupõrge Warriors’i ründaja Jonathan Kumingaga jättis ta valusalt vingerdama. Kuminga võitles Embiidi ja Daniel House Jr. vastu lahtise palli eest, kui ta kaotas tasakaalu ja kukkus otse Embiidi põlvele.

See ei ole esimene kord, kui Embiid on mängus vigastada saanud. Draymond Green kukkus teisel veerandil kakluse käigus samuti Embiidi peale. Valitsev MVP lõi pea põrandale ja küünitas seda valusalt, kuid suutis pärast lühikest riietusruumi minekut mängu tagasi tulla.

Vigastusest hoolimata mängis Embiid kogu neljanda veerandi, kuid tema efektiivsus langes oluliselt. Ta viskas hooaja madalaimad 14 punkti 5:18 viskega. Lisaks oli tal 7 lauapalli, 2 söötu ja 2 kübaratriki.

Pärast mängu väljendas 76ersi peatreener Doc Rivers muret Embiidi seisundi pärast, öeldes, et talle tehakse MRT, et teha kindlaks vigastuse ulatus.

„Ta on põrutanud,” ütles Rivers, „nii et teeme MRT täna õhtul või homme.” See ei ole kuidagi seotud tema probleemiga, nii et me lihtsalt ootame.”

Embiid jättis kaks eelmist mängu vahele vasaku põlve vigastuse tõttu ja tema esitus Warriorsi vastu viitab sellele, et ta pole ikka veel täielikult taastunud. Tema uusim vigastus on tõenäoliselt Philadelphia fännidele murettekitav, eriti kuna tegemist on sama põlvega, mis on talle sel hooajal probleeme tekitanud.

Vähemalt jätab Embiid 76ersi järgmise mängu neljapäeval Utah Jazzi vastu vahele. Embiidi vigastuse raskusaste ja tema tõenäoline tagasituleku aeg on veel ebaselge, kuni MRT tulemused selguvad.