Jei tai tiesa | Mokslas, iš kur jūs kilote?

Estimated read time 14 min readKas yra mokslas?Anot Rytų Hano dinastijos(? – 147 metai)„Kalbėdamas apie žodžius“, „Ke“ yra prasmės žodis iš „He Cong Dou, kovos tūrio tomas“.Todėl „mokslas“ senovėje reiškia matavimo matavimą.Žodis šiuolaikinis „mokslas“ kilo iš lotynų kalbos„Scientia”, Anglų kalba yra„Mokslas”EsmėTai reiškia „žinias“ ir „mokymasis“.1868 m. (Pirmieji Japonijos Meiji metai), Fuzawa Yuji(1835–1901)Buvo išleista knyga „Prasta istorija“, o knyga buvo„Mokslas”Išversta kaip mokslas.Kang yowei(1858–1927)Pirmą kartą „Japonijos knygose“ cituojamas žodis „mokslas“.


Remiantis „šiuolaikiniu kinų žodynu“ (septintasis leidimas), „mokslas“ yra apibrėžiamas kaip „žinių sistema, atspindinti objektyvius įstatymus, tokius kaip gamta, visuomenė, mąstymas“.Mokslas paprastai reiškia žinias ir žinias apie gamtą.Yra „socialinių mokslų“ apie visuomenę ir „inžinerijos mokslą“ apie inžineriją.Yra daugybė skyrių, tokių kaip biologinis mokslas, gyvybės mokslas, informatika ir kt.
Kasdieniniame gyvenime mokslas turi 5 prasmę:


Apie sistemines žinias apie gamtą ir gamtos virsmą;


Įrankis;


Ideologinė sistema;


Socialinė sistema;


Mąstymo sistema.

Pasak garsaus britų mokslininko karbo ● PUR(Karlas Popperis, 1902–1994)Yra trys tyrimų savybės: mokslas:


Tai, ką galima patvirtinti, yra mokslas.Nuo senų laikų iki šių dienų žmonės patyrė tris gamtos stadijas: pirma, teologinis etapas, atributas gamtos reiškiniai, kurie nesupranta (pvz. Dieve.Antrasis yra paaiškinti visus metafizikos reiškinius, naudojant formą ar bendrą esmę (tokią kaip gėris, blogis, priežastis ir padarinys, yin ir yang ir kt.).Trečiasis yra empirinis etapas, tai yra, mokslinis etapas, kuris negali būti empirinis, nėra mokslas;


Naudinga yra mokslas.Žmogaus pažinimą galima suskirstyti į dvi kategorijas: teisingą ir klaidingą pažinimą bei vertės pažinimą.Žinoma, netikras nėra mokslas, nei mokslas yra nenaudingas.Šiuo metu kai kurie mokslininkai turi skirtingas nuomones;


Tie, kurie gali būti suklastoti, yra mokslas.Šis sakinys yra šiek tiek burna, tačiau jis yra labai svarbus.Tai reiškia, kad tuos paprastus, dviprasmiškus dalykus sunku suklastoti (pvz., Astrologija, baldakimas, gėris ir blogis reinkarnacija ir kt.), Taigi tai nėra mokslas.

Mokslo pradžia gali būti atsekta maždaug 600 m. Pr. Kr.Tuo metu buvo keletas pavyzdžių, kaip stebėti ir tiksliai apibūdinti gamtą Kinijoje, Egipte, Lianghe baseine, Irane ir Indijoje, tačiau jie visi tai žinojo, bet nežinojo, kodėl.Atsirado puikių filosofų grupė (1 paveikslas).Jie bandė pranokti „žinias“, nustatyti „žinias“ ir priimti pagrįstus įstatymus, pagrįstus natūraliais reiškiniais, ir net Dievas turi paklusti racionaliam įstatymui.


1 pav. Kai kurie garsūs senovės filosofai


Senovės Irane yra tozistų(Zaratustra, apie 628 m. Pr. Kr. 551 m. Pr. Kr.)EsmėJis įkūrė tašiskizmą(Zoroastrianizmas), Dar žinomas kaip ugnis mokymas (2 paveikslas).Senovės Irano ištikimas tikėjimas buvo skirtas.Garbinimas priešgaisrinei dėstytojui mano, kad pagrindinis pasaulio Dievas yra Ahura Mazda(Ahura Mazda)EsmėAhura Mazda sukūrė dangų, žemę, vandenį, augalus, gyvūnus, žmones ir ugnį (taigi numeris 7 yra palankus skaičius iraniečių).Gaisras yra „lengvas“, o ugnies garbinimas yra šventa pareiga.Viskas pasaulyje yra Šviesos Dievo mūšio su tamsiu velniu rezultatas.Toskizmas gavo persų dinastiją Irano irane(550 m. Pr. Kr. -330 m. Pr. Kr.)Ir Sansano dinastija(224 -651)Palaikymas, klestėjimas.651 m. Iraną užkariavo arabai, o iraniečiai pasikeitė į islamą.


2 paveikslas, Faravahaharas, duoklė tikėjimui, stovi ant sparnų poros, laikant ratą, vaizduojantį amžinąjį ratą viena ranka, o kita ranka – į priekį.


Senovės Indijoje yra budų(Sakyamuni, apie 623 m. Pr. Kr. 544 m. Pr. Kr.)EsmėBudos įkurtas budizmas pabrėžia idealizmo sąmonę.Budizmas pakeitė „penkis žemės elementus“, senovės Indijos „penkis elementus“, vandenį, vėją, ugnį ir tuštumą į „keturis pagrindinius“ žemės, vandens, vėjo ir ugnies elementus.Šių keturių elementų derinys sukuria kūnų išvaizdą, vadinamą „spalva“.Jei „Keturios pagrindinės“ disbalanso, turėsite „liga“; „; todėl” visi keturi yra tušti „.


Budizmas priima reinkarnacijos senovės Indijos idėją, tačiau svarbiausias sprendimas yra pagrindinis sprendimas, kad iššokimas iš reinkarnacijos (Nirvana) yra pagrindinis sprendimas.Buda priešinosi stabų garbinimui per savo gyvenimą.Todėl šimtus metų po jo mirties budistų skulptūrose nebuvo statulos, tačiau jis naudojo kėdę ir porą pėdsakų, kad parodytų, jog jis paliko (3 paveikslas).Tačiau šiandien Budos statula tapo viena labiausiai stabų pasaulyje.1206 m. Musulmonai užkariavo Indiją.Tačiau budizmas išplito į Rytų Aziją (Kinija, Japonija, Šiaurės Korėja) ir Pietryčių Azija (Vietnamas, Laosas, Tailandas, Mianmaras), ir vis dar yra daug tikinčiųjų.


3 paveikslas, ankstyvosios budizmo skulptūros, tuščia kėdė ir pora pėdsakų rodo, kad Buda paliko


Kinijoje yra lao tzu(Li er, 571 BC -471 BC), Konfucijus(„Kong Qiu“, 551 m. Pr. Kr. -479 BC), Mencius(Meng Yan, 372 BC -289 BC), anūkas(„Sun Wu“, apie 545 m. Pr. Kr. 470 m. Pr. Kr.)(Jis turi palikuonį Sun Yaną, kuris gyvena apie 350 m. Pr. Kr., O kartais taip pat vadinamas savo anūku),Mozi (Mo Zhai, apie 476 m. Pr. Kr. 390 m. Pr. Kr.)Zhuangzi(Zhuang Zhou, nuo maždaug 369 m. Pr. Kr. –286 m. Pr. Kr.)laukti.Šių filosofų darbai mums yra pažįstami.Senovės Graikijoje yra bent 30 garsių filosofų

Svarbiausia yra:

01

Tayloras(Thales, nuo 624 iki 620 m. Pr. Kr. Tarp 548 iki 545 m. Pr. Kr.)EsmėTayloras bandė atsikratyti religijos ir tyrinėti mokslinius principus per natūralius reiškinius.Jis ištyrė tvirtumo, skysčių ir dujinių vandens pokyčių dėsnius ir pateikė sprendimą „vanduo yra visų dalykų šaltinis“.Tayloras mano, kad visata yra tvarkinga, o viskas Visatoje turi savo tikslą ir eina šiuo tikslu.Jis yra žinomas kaip pirmasis pasaulyje filosofas Vakaruose ir daro didelę įtaką Vakarų filosofijai ir mokslui.

02

Bidorlas(Pitagoras, 570 BC-500-490 BC)EsmėJis žinomas kaip Pythagraso teorema (Pitagorean), taip pat atrado ritmą (žr. „Pitagolas ir jo nemirtingas garsas“) ir įkūrė „Pythagras“ mokyklą.Pitagoras mano, kad „skaičiuoja viską“ ir pasisako už visatos paslaptį per matematiką ir filosofiją.Tačiau jis prietaringas dėl paslaptingumo ir mirė nuo netinkamo elgesio.

03

Herackas Littas(Heraklitas, nuo maždaug 540 m. Pr. Kr. –480 m. Pr. Kr.)EsmėJis yra dialektikos įkūrėjas.Heraklitas mano, kad viskas vyksta nuolatinių pokyčių ir vystymosi procese, o pasaulyje nėra amžinų dalykų.Jo garsusis posakis yra „žmonės negali žengti į tą pačią upę du kartus“.Jis mano, kad „Fire“ yra originalus originalas, ir visi dalykai galutinai priskiriami ugniai, ir ją naujai sukuria ugnis.

04

Flobus(„Croton“ filolas, nuo maždaug 470 m. Pr. Kr. –385 m. Pr. Kr.)EsmėJis yra „Pythastorlas“, mokyklos atstovo atstovas, ir padarė matematikos ir muzikos pasiekimus.Jis pasiūlė keturis žemės, vandens, ugnies ir Qi elementus, sakydamas, kad jie yra tam tikra dalis pasaulyje.Jis taip pat pasiūlė kosminį modelį, manydamas, kad Visatos centras yra ugnies kamuolys, visos planetos ir dangaus kūnai eina aplink šį ugnies kamuolį, o žemė, Mėnulis, Saulė ir kitos planetos apima jį.

05

Sokratas(Sokratas, 469 BC -399 BC)EsmėSokratas yra žinomas kaip Vakarų filosofijos įkūrėjas.Jo gyvenime jis neturėjo jokio darbo (jis tikėjo, kad tekstą sunku perteikti mažumai) ir nesukūrė mokyklos.Tačiau jo mokiniai daro didelę įtaką.Jis skelbė savo mintis per dialogą ir pabrėžė filosofijos ir etikos svarbą.Jis turi daugybę garsių posakių, tokių kaip „Dorybė yra žinios“, „žinodamas, kad jis yra neišmanantis“, „pasaulyje yra dviejų rūšių žmonės, vienas yra laiminga kiaulė, o kita yra skausmingas žmogus. Kiaulė“.Šios nuomonės daro didelę įtaką Vakarų filosofijos ir etikos vystymuisi.

06

Platonas(Platonas, 427 BC -347 BC)EsmėPlatonas yra vienas didžiausių filosofų ir mąstytojų pasaulyje senovėje.Jis yra Sokrato studentas, Aristotelio mokytojas (vėliau).Trys taip pat vadinami Graikija Sanjie.Platonas įkūrė savo mokyklą Atėnuose -College(Akademija)(4 paveikslas), ši kolegija yra šiuolaikinių universitetų motina.Platono doktrina apima:


Socialinis darbo pasidalijimas: Visuomenė susideda iš trijų tipų žmonių:(1) gamintojai, įskaitant amatininkus, ūkininkus, verslininkus ir kt.; drausmingas, savarankiškai disciplinuotas ir kruopštus.


Ideali būsena (utopija): įskaitant vyriausybę, harmoniją, valdymą ir kt.;


Ichling: Vieno dalyko žinojimas apima prioriteto ir praktinio suvokimo sąvoką, jie yra nepakeičiami ir gali būti nesuderinami;


Meilė: meilė Platonui yra abstrakti ir joje nėra jausmingos meilės;


Matematikos mokslas: Platonas nustatė mokyklos taisykles savo mokyklos žmonėms, kurie nesupranta matematikos, neturi patekti.Kursai, kurių studentai turi išmokti, yra geometrija, astronomija ir muzika;


Teisė: Teisės pagrindas, vykdymo metodai ir kt.Tačiau Platonas to nepavyko įvykdyti;


Visata: Visata yra sudaryta iš vandens, ugnies, oro ir dirvožemio.

07

Hippoksas(Hipokratas, 460 m. Pr. Kr. -377 BC)EsmėHipokratas yra Vakarų medicinos įkūrėjas ir yra žinomas kaip „Medicinos tėvas“.Hippokradas mano, kad žmogaus sveikatą lemia kraujo, gleivių, geltonos tulžies pusiausvyra.Jis pasisakė už tai, kad ligos gydymas turėtų būti kiek įmanoma daugiau susigrąžinti, o geriausias būdas išlaikyti sveiką geriausią yra valgyti mažiau (ypač kai sergate) ir daugiau vaikščioti.Jis mano, kad gydytojai turėtų suprasti ligą stebėdami ir empirinius įrodymus bei suformuluoti gydymo planą, pagrįstą individualiomis paciento sąlygomis.Hippokradas taip pat pasiūlė profesines moralės medicinos personalo taisykles: „Hipokrato priesaika“ (žr. „Karščiavimas ir vaistas nuo vaisto“), o tai vis dar yra medicinos etikos ir profesinės etikos pagrindas.

08

Democyt(Demokritas, 460 m. Pr. Kr. -361 m. Pr. Kr.)EsmėDemociltas, Sokratas ir Platonas buvo šiuolaikiniai žmonės.Jis mano, kad visus Visatos dalykus sudaro atomai, o skirtingi atomų deriniai ir judesiai sudaro skirtingas medžiagas ir medžiagas.Visata nebuvo įkurta, o visatos egzistavimas neturi tikslo.Democletas taip pat mano, kad žmogaus sielas taip pat sudaro atomai.Jis pabrėžė laimę ir mano, kad moralės standartas yra laimė ir laimė, o laimė yra pagrindinis gyvenimo tikslas.„DeMoclete“ buvo labai ilgaamžiškumas ir buvo konkurentas su Platonu pasaulyje.

09

Oujili(Euklidas, 330 m. Pr. Kr. -275 m. Pr. Kr.)EsmėOU Jili yra vienas didžiausių matematikų pasaulyje ir yra žinomas kaip „geometrijos tėvas“.Jo šedevras „Geometrijos originalas“ yra vienas sėkmingiausių vadovėlių istorijoje ir jį panaudojo 2000 metų.Jo „Aksiomo -Propospozicijos -atsparaus“ metodas daro didžiulę įtaką matematikos ir mokslo plėtrai ateinančiose kartose, ir tai vis dar yra Jinke Yu įstatymas.

10

Akimidas(Archimedes, 287 m. Pr. Kr. -212 BC)EsmėArchimedas labai prisidėjo prie matematikos, mechanikos, optikos, skysčių mechanikos ir inžinerijos mokslo.Kalbant apie matematiką, jis išrado „Archimedes“ sraigių liniją.Kalbant apie mechaniką, jis atrado sverto principą ir gravitacijos principą.Kalbant apie optiką, jis ištyrė šviesos refrakcijos ir atspindžio principą ir atrado rinkimus.Kalbant apie skysčių mechaniką, jis nustatė plūdrumą ir proporciją.Kalbant apie inžineriją, jis išrado daug praktinių mašinų ir įrankių, tokių kaip spiraliniai siurbliai, karo laivai, kranai ir kt. (Žr. „Vieną iš mechaninės energijos“).Jo garsusis posakis yra „duok man atramą, ir aš galiu pasimėgauti visa žeme“.

11

„Starcashus“(Hiparchus, 190 m. BC -120 m. Pr. Kr.)EsmėStarchas yra Vakarų astronomijos įkūrėjas.Jis nustatė erdvę erdvei ir paruošė padėties stalą su 1022 žvaigždėmis, o tai taip pat pažymėjo ryškumą.Jis taip pat tiksliai išmatuojo atstumą nuo žemės iki mėnulio ir metų ilgio (žr. „Pavasaris, Licing, pavasario festivalis, pavasaris Equictest“).

Šie puikūs mokslininkai yra mokslo pradininkai


4 paveikslas, Rafaelis (1483-1520), garsioji paveikslas „Atėnų mokykla“ per tą laiką ir erdvę. iki 168 metų), ir ta pati ranka į žemę priešingoje Ptolemėjoje yra „Zelia Stud“, šalia jos stovintis jaunuolis yra pats Raphaelis, apatinis kairysis kampas yra Pitagorai, o rudi drabužiai yra Sokratas viršutinėje kairėje Raudonasis žmogus yra Platonas, o šalia jo esanti mėlyna suknelė yra Aristotelis.Pirmasis mokslininkas pasaulyje yra ne -iristotelio lauras(Aristotas, 384 m. Pr. Kr. -322 BC)Taip.Aristotelis ir mūsų senovės kinų Mencius (372 m. Pr. Kr. -289 m. Pr. Kr.) Buvo to paties laikotarpio žmonės.Jis gimė nedideliame šiaurinėje Graikijos miestelyje(Stagira), Tėvas yra Makedonijos karališkosios šeimos gydytojas.Jau Aristotelio tėvus jis užaugo su savo seserimi ir broliu -launa.Būdamas 18 metų jis nuvyko pas Atėnų mokytoją iš Platono(Platonas, 427 BC -347 BC)Garsiojoje „akademijoje“(Akademija)Aš studijavau ir dirbau beveik 20 metų.Platono tyrimai daugiausia yra socialinių mokslų, tokių kaip filosofija, politika ir įstatymai, tema.Aristotelis taip pat puola gamtos mokslus, tokius kaip logika, fizika, biologija ir kiti gamtos mokslai.Po Platono mirties Aristotelis pirmą kartą atvyko į mažą šalį(Mysia)Keletą metų dirbęs, tuo laikotarpiu jis vedė karaliaus pusbrolį.343 m. Pr. Kr. Jis gavo karalių Pilypą II iš Makedonijos(Pilypas II, 382 BC -336 BC)Kvietimas, išmokyk princo princo Aleksandro(Aleksandras Didysis, 356 m. Pr. Kr. -323 m. Pr. Kr.)EsmėTuo metu Philipas II ką tik sudegino savo gimtąjį miestą.Taigi Aristotelis išvyko į Makedoniją.


5 paveikslas, Aristotelis ir jo studentas Aleksandras


335 m. Pr. Kr. Aleksandras pateko į sostą ir netrukus užkariavo Atėnus.Aristotelis nuvyko į Atėnus ir įkūrė savo mokyklą „Kalba“(Lyceum)Esmė323 m. Pr. Kr. Aleksandras mirė pakeliui užkariauti pasaulį.Aristotelis nerimauja dėl persekiojimo ir vengė salos(Euboea)Netrukus po to, kai jis mirė nuo ligos.Būdamas 62 metų.


Aristotelio darbas (6 paveikslas), kuris cirkuliuoja iki šios dienos:


Retorika(Retorika)Daiktai


Poezija(Poetika)Daiktai


klasifikacija(Kategorijos)Tai pasakoja 10 dalykų, įskaitant medžiagą, kiekį, kokybę, santykius, vietą, laiką, laiką, laikyseną, laikyseną, būseną, būseną, judėjimą, savybes;


paaiškinti(Aiškinant)Tai pasakoja pagrindines logikos idėjas, įskaitant tikrumą, neišvengiamumą, galimybę ir atsitiktinį daiktų pobūdį;


Prioriteto analizė(Išankstinė analizė), Pasakykite logikos modalinį ir pagrindimą;


Post -testo analizė(Užpakalinė analizė), Apie suvokimo, intuicijos ir logikos būdą;


Sofija(Sudėtingas requting)Tai daugeliui loginių diskusijų pavyzdžių ir paneigia tam tikrą rafinuotumą;


Gyvūnų istorija(Gyvūnų istorija)Tai nurodo įvairius gyvūnus, ypač jūrinius gyvūnus, ir gyvūnų klasifikavimo metodus;


Atsirasti ir mirti Apie kartą ir korupciją), Pasakykite gyvūnų augimą, pokyčius ir mirtį;


metafizika(Metafizika), Pasakykite egzistenciją, formą, skirtingus priežastingumo tipus ir motyvaciją (vėlesnių kartų teologai įrodyti Dievo egzistavimą);


Etika(Nicomachean etika)Ši knyga pavadinta jo sūnaus vardu, tai yra jo paskaita apie jo mokymą;


Dangus(Ant dangaus), Pasakojimas apie astrologiją ir dangaus kūno operaciją;


Siela(Ant sielos)Daiktai


politika(POLITIKA)Daiktai


Jaunystė ir senatvė, gyvenimas ir mirtis(Apie jaunystę ir senatvę, apie gyvenimą ir mirtį, kvėpuojant)Daiktai


Kelios temos(Temos)Tai yra keletas įvairių pokalbių apie logiką, literatūrą ir meną.

Tarp aukščiau pateiktų dalykų klasifikacija, aiškinimas, prioritetų analizė, post -verimo analizė, numatytasis ir jaunimas bei senatvė, gyvenimas ir mirtis taip pat kartu žinomi kaip „įrankiai“(Organonas)Tai yra Aristotelio logikos darbas.Aristotelio logika yra labai jaudinanti.Pavyzdžiui, jis pateikė pavyzdį:


死 Visi mirs (prielaida)

人 Sokratas yra asmuo (maža prielaida)

会 Taigi Sokratas mirs (samprotavimas)


Šis trijų stadijų samprotavimas parodo logikos žavesį (žr. „Loginis sprendimas“).


6 paveikslas, Aristotelis


Tačiau Aristotelis taip pat turi keletą neteisingų nuomonių.Pavyzdžiui, jis mano, kad dirvožemis yra sunkesnis, todėl jis krinta ant žemės;Remiantis tuo, jis padarė išvadą, kad Žemė yra visatos centras.Tai yra „Žemės istorijos“ kilmė.


Aristotelio studentas Aleksandras naudojo kardus ir gaisrus, kad įkurtų imperiją, apimančią Europą, Aziją ir Afriką.Aristotelio mirties metu buvo daug garsių mokslininkų daugiau nei tūkstantį metų.Jie kuria svarbius pasiekimus įvairiose srityse, tokiose kaip matematika, optika, chemija, medicina.Tačiau Aristotelis yra tarsi kalnas, ir niekas negali atsigręžti atgal.Aristotelio darbas taip pat laikomas klasika.Tik Renesansas (XIV a. XIII amžiuje) mokslas visiškai pranoko Senovės Graikiją ir apsigyveno naujame lygyje.


Daugelis žmonių ištyrė, kodėl mokslai nesukūrė Kinijoje (žr. „Sprogimas“).Mokslo eroje Kinija nėra atsilieka.Pavyzdžiui, kariaujančių valstijų laikotarpis(476 BC -221 BC)Gandė( -4 -ojo amžiaus vidurio pr. Kr.)Herojus Shishenas(XIII amžiaus pabaigoje prieš Kristų)Jis užfiksavo 810 žvaigždučių ir išsamiai aprašė planetos veikimą.Jie buvo daugiau nei šimtą metų anksčiau nei nustatymas.Keturi pagrindiniai Kinijos išradimai pakeitė visą pasaulį.Nuo to laiko žmonės ir toliau labai prisidėjo, tačiau pagrindinė Kinijos kultūros linija yra konfucianizmas.Konfucijaus tyrimai daugiausia yra etika, visuomenė ir politika.Vėliau(156 m. Pr. Kr.Priimk Dong Zhongshu(170 BC -104 BC)Pasiūlymai, sustabdykite šimtus, gerbkite vien konfucianizmą.Sui dinastijoje(581–618)Pradėkite imperijos egzaminų sistemą ir nagrinėjama „Ming Jing“.Mingo dinastijos Chenghua metais(1465 -1487.Jis buvo išplėtotas į „aštuonių krypčių literatūrą“.Nedaugelis žmonių studijuoja mokslą.Ming dinastija(1368 -1644)Jėzuitų meistrai supažindino su Kinija Kinijai ir nesukėlė daug atsakymo.


Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje buvo žodis: „Išmokite matematikos ir chemijos, o jūs nebijote apvažiuoti pasaulį“.Daugybė jaunų žmonių aktyviai investuoja į mokymosi pakilimą.Tai taip pat yra viena iš svarbių šiandien Kinijos klestėjimo priežasčių.

Galas
DaugiauTurinys, spustelėkite paveikslėlį

Parašytas straipsnis: du Ruchu (Kanados inžinerijos akademijaakademikas)

Atsakomybės atsisakymas: šio straipsnio turinys parodo asmeninį ekspertų požiūrį į mokymąsi nuorodoms


Norėdami gauti populiaresnės informacijos apie mokslą, atkreipkite dėmesį į „Guangdžou Popular Science“

You May Also Like

More From Author