Fännid väljendavad pettumust Curry ärritunud võidust Raptorsi üle

Estimated read time 3 min read

Golden State Warriorsi superstaaril Stephen Curryl oli pühapäeval, 7. jaanuaril Toronto Raptorsi vastu unustamatu õhtu. Curry, kes sel hooajal teeb keskmiselt 28 punkti, neli lauapalli ja viis söötu mängu kohta, oli kaugel oma tavapärasest endast. Ta viskas vaid 2:14 viskeid ja võitles kogu mängu vältel rütmi leidmisega.

Esimene poolaeg oli Curry jaoks eriti jõhker. Ta ei tabanud terve esimese poolaja jooksul ühtegi viset, mis on esimene kord tema karjääri jooksul, kui ta ei visanud ühtegi punkti põhihooaja mängu esimesel poolajal. Curry raskused jätkusid ka teisel poolajal, tabades vaid kaks viset, kuigi üritas rohkem.

Warriors’i fännid olid mõistetavalt pettunud oma meeskonna kehva esituse üle ja võtsid sotsiaalmeedias oma pahameele väljendamiseks sõna. Mõned väljendasid muret Curry hiljutiste kohtunikuprobleemide pärast, teised väljendasid pettumust meeskonna üldise esituse üle.

„Steph Curry frustreerib mind,” säutsus üks fänn.
„Ma armastan Steph Curryd. Ta on üks kahest poisist, kes pani mind korvpalli armuma. Teine oli Kobe. Steph, Klay, Dre ja Warriors on viimase 10 aasta jooksul meie unistused kasvama pannud. Kümme aastat. Ma armastan neid, ei ole kunagi muutunud. Aga nüüd tundub, et ma hakkan neist veidi väsima.
Kaitseliidu võitlused ja seeria lõpp

Curry võitlused olid osaliselt tingitud Raptorsi visa kaitsest, eriti Dennis Schroderi ja Scotty Barnesi kaitsest. Iga kord, kui Curry palli liigutas, vahetasid nad kaitsjaid, lõigates tõhusalt tema sööduteed ära ja keelates talle liikumisruumi.

See mäng tähistas ka Curry muljetavaldava seeria lõppu. Viis aastat on möödunud sellest, kui ta tegi vähemalt ühe kolmepunktiviske korralises hooaja mängus. Ainuüksi viimase kolmekümne päeva jooksul on ta aga jätnud kolmepunktiviske vahele kahes mängus, ühes Portland Trail Blazersi ja teises Toronto Raptorsi vastu.

Kui Warriors teise poolaja alguseks riietusruumi suundus, puhkesid Chase Centre’i publiku poolt buhinad ja Warriors’i fännide pettumus oli tuntav. Lõpuks võitis Raptors 133-118, mis laastas Warriorsi fänne.

Varasemad raskused ja väljavaated

Kuigi Warriors kindlasti ärritas oma fänne selle esitusega, on oluline teada, et ka parimatel Warriorsi mängijatel on oma hetked. See on alles teine kord tema karjääri jooksul, kui Curry ei tabanud kolmepunktiviset tavahooaja mängus, ja esimene kord pärast 2018. aastat.

Varem on tal olnud sarnaseid raskusi, eelkõige 2022. aasta NBA finaali 5. mängus, kui ta tabas kaugelt 0:9, hoolimata Warriorsi võidust. See rõhutab Curry võimet panustada oma meeskonna edule ka siis, kui ta ei viska kõrge protsendiga.

Kui Warriors loodab sellest kaotusest taastuda, peavad nad end ümber rühmitama ja tegelema oma kaitses esinevate nõrkustega. Stephen Curry viskeprotsent tõuseb kahtlemata taas, kuid meeskond peab leidma teisi viise, kuidas luua skoorimisvõimalusi ja aeglustada vastaseid.

Kuna hooaeg on alles algusjärgus, on Warriorsi meeskonnal veel palju aega, et asjad ümber pöörata. See kaotus on aga äratuskell, et nad peavad end parandama, kui nad tahavad veel kord meistritiitlile pürgida.