Enes Friedmani jätkuv kokkupõrge LeBron Jamesiga eskaleerub pärast rahvushümni intsidenti

Estimated read time 2 min read

Endine NBA mängija Enes Freedom on taas võtnud LeBron Jamesi sihikule, seekord kritiseerides Jamesi käitumist tema poja esimese mängu ajal USC Trojans’i eest. Jamesit nähti rahvushümni ajal istumas ja oma telefoni kontrollimas, mis ajendas Friedemi süüdistama teda selles, et ta ei austa riiki, mis tegi temast miljardäri ja ülemaailmse korvpallitähe.

„LeBron James esindab seda, kes talle maksab! Kui see oleks Hiina hümn, seisaks ta käsi südamel! Ta ei austa mehi ja naisi, kes kaitsevad oma riiki, et tema saaks vabalt elada,” kirjutas ta Freedom X-is (Twitteri eelkäija).

Enes Friedmani jätkuv kokkupõrge LeBron Jamesiga eskaleerub pärast rahvushümni intsidenti

Freedomi kommentaarid tekitasid sotsiaalmeedias tulise arutelu, kus mõned kasutajad toetasid tema seisukohta ja teised kritiseerisid teda karmide sõnade eest.

See ei ole esimene kord, kui Freedom Jamesi vastu sõna võtab. 2021. aastal kritiseeris Freedom Jamesi Kareem Abdul-Jabbari punktirekordi purustamise eest, süüdistades teda inimõiguste rikkumiste toetamises Hiinas. Samuti jagas ta pilte tossudest, millel on graafiliselt kujutatud Hiina president Xi Jinpingi Jamesi kroonimist, mis viitab sellele, et James on Hiinale allutatud.

James on suures osas eiranud otsekoheseid retoorikaid, kuid käimasolev tüli toob esile NBA-s valitsevad sügavad lahkarvamused sotsiaalse õigluse ja poliitilise aktivismi küsimustes. James on olnud sotsiaalsete muutuste häälekas pooldaja, samal ajal kui Freedom on end positsioneerinud sotsiaalsetes küsimustes liiga konservatiivse kriitikuna.

Viimane Jamesi ja Freedomi vahejuhtum õhutab tõenäoliselt veelgi arutelu sportlaste rolli üle ühiskonnas. Jääb üle oodata, kas nad leiavad ühise keele või jätkub nende vaenu eskaleerumine.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours