Dawu Naujasis miestas: kelios priemonės, užtikrinančios maisto saugą universiteto miestelyje

Estimated read time 2 min read
Siekdamas užtikrinti mokyklos kavinės saugumą, naujasis Dawu apskrities miestas neseniai „keturis kenkėjus“ laikė universiteto miestelio maisto saugos centro užduotimi, kad būtų užkirstas kelias veisimui ir platinimui ligų ir vabzdžių kenkėjų, siekiant užtikrinti maisto saugą maisto saugą universiteto miestelio buvo garantuojama.
Periodinis patikrinimas.Patikrinkite restorano vidinę ir aplinkinę aplinką ir laiku nutraukite kenkėjų veisimo šaltinį;Įdiekite galimybes.Įdiekite atskirus uodus, tokias kaip pelių spaustukai, pelių narveliai ir pelių atsparumo tinklai, ir uodų atsparumo skraidymo priemonės, tokios kaip ekranai ir užuolaidos, kad pelės ir uodai mustų nepatektų į restoraną.Reguliarus dezinfekavimas.Naudokite ekologiškus pesticidus, pelių gesinimo agentus ir dezinfekavimo priemones, kad giliai išvalytumėte ir dezinfekuotumėte restoraną, kad įsitikintumėte, jog restoranas neturi aklavietės.Propagandos patarimai.Maisto saugos viešumas ir skelbimas sveikas maisto saugos jausmas, pagerina jų supratimo apie maisto saugą procentą, padeda juos sąmoningai prižiūrėti, sąmoningai laikytis ir sumažinti nesaugius maisto cirkuliacijos kanalus.Specialus mokymas.Vykdykite specialius mokymus, tokius kaip „Keturi žala“ valgyklos logistikos personalui, kad darbuotojai galėtų suprasti ligų ir vabzdžių kenkėjų charakteristikas ir žalą skirtingais metų laikais.
„Žiurkės ir tarakonai atneša įvairių mikrobų, tokių kaip Salmonella, E. coli ir kt. Šie mikrobai plinta į maistą ir stalo indus per išmatomis, šlapimu ir seilėmis, kurios sukels maisto saugos problemas, tokias kaip apsinuodijimas maistu.” kad pelės taip pat įkando laidus ir kitus daiktus, sukeldami paslėptus saugos pavojus.
Maisto saugoje nėra nieko mažo ir jis turi būti nenutrūkstamas.Pranešama, kad „Dawu New Town“ ir toliau didins maisto saugos ištaisymą, sukurs saugią, higienišką ir patogią maitinimo aplinką, dar labiau padidins daugumos mokytojų ir studentų bei darbuotojų informuotumą ir pasitenkinimą maisto saugumu.
Šaltinis: „Hubei Daily Client“
Autorius: Chen Dongqing Yan Hai Long
Ataskaita/atsiliepimai

You May Also Like

More From Author