Autonominis vairavimas ar didelių komercinių operacijų sveikinimas

Estimated read time 1 min read

  [[[[[[[[[[[Naujienos (žurnalistas Xiao Yan) Balandžio 23 d., T3 Travel viceprezidentas Li Jingfengas, atkreipė dėmesį į „2024 m. Gražų kelionių Maas saloną“, kuris, kartojant technologijas ir įvedant politiką bei reglamentus, tikimasi, kad autonominis vairavimas yra didelis. -skaitos komercinės operacijos yra nusileidusios.

  Jo nuomone, nesvarbu, atsižvelgiant į techninę perspektyvą ar iš personalo išlaidų perspektyvos, niekas L4 robotaxi nėra negrįžtama internetinių automobilių nuomos tendencija.Šis procesas bus laipsniškas, pirmasis pilotas kai kuriuose miestuose, tada atidarys vieną miestą ir galiausiai pereis į šalį.

  Li Jingfeng mano, kad iš pramonės poreikių perspektyvos L4 lygio autonominis vairavimas išsprendžia tik žmonių siuntimo iš taško į B tašką B, tačiau nepakanka atsižvelgti į internetinės sutarties detales.Pavyzdžiui, kai kuriuose specialiuose scenarijuose, kaip išspręsti problemą, kurios keleiviai negali rasti vairuotojo, kaip išspręsti pasaulinių transporto priemonių debesų kontrolės problemų ir kt. Problemą ir kt.Tam reikia kartu su faktiniu scenarijumi, kad būtų pagerintas specifinis sugebėjimas iš produkto ir technologijos perspektyvos.

You May Also Like

More From Author