Ar cukrus gali išspręsti sveiką bėdą?Valgymas „fudge“ sveikata yra naujas vartojimas arba IQ mokestis

Estimated read time 5 min read
Kalcio trūkumas, plaukų slinkimas, nemiga, vidurių užkietėjimas … Šios sunerimusios sveikatos problemos dabar gali būti išspręstos „vienu cukrumi“.Šiuo metu „Fudge Dosage“ atstovaujami funkciniai maisto produktai tampa nauja mados mados daugeliui jaunų žmonių.
E -komercijos platformoje reporteris ieškojo „funkcinio fudge“, o tada iššoko iš įvairių produktų, turinčių skirtingą veiksmingumą, pavyzdžiui, Lutein Ollen cukrus, probiotinis fudge, kolageno fudge, nikotinamidas balinantis minkštas cukrus ir kt. Į įvairias mielas formas, tokias kaip lokiai ir žvaigždės, ir atrodo gana apetitas.
Taigi, ar funkcinis fudge naujas vartojimas ar IQ mokestis?Kaip vartotojai turėtų pasirinkti?
Nemaža „sveikatos užkandžių“ dalis yra pilkoje priežiūros srityje
Šiuo metu, pagerinus sveiko vartotojų supratimo vartotojus, užkandžių krypčių funkcija tapo globalizacijos tendencija.Remiantis rinkos tyrimų duomenimis, tikimasi, kad 2025 m. Pasaulinė funkcinės maisto rinkos dydis sieks 275,77 milijardo JAV dolerių, o sudėtinis metinis augimo tempas prognozuojamu laikotarpiu pasieks 7,9%.
Tarp jaunų žmonių yra daugybė funkcinių fudgų, pavyzdžiui, valgyti užkandžius kiekvieną dieną.
„Fundan yra dažnas užkandis. Pridėkite maistinių medžiagų. Atnaujinimas ir pakaitalas Sėkmingi užkandžiai gali labiau atitikti dabartinius vartojimo scenarijus ir vartotojų poreikius.” kad dabartinis jaunų žmonių gyvenimo tempas yra greitas.Palyginti su tradiciniais sveikatos ingredientais, kuriuos reikia garinti, virti, troškinti ir virti, kad būtų galima valgyti, arba sveiką maistą, dėl kurio kapsulės ir milteliai sunku nuryti, jauni žmonės renkasi „funkcinius užkandžius“, kurie atrodo gerai ir valgo skaniai.
Tačiau, atsižvelgiant į vis turtingesnį funkcinį maistą, kaip pasirenka vartotojai?
Pasak gydytojo, jei pats produktas turi „mėlynos skrybėlės“ etiketę (tai yra, specialus sveiko maisto simbolis mano šalyje), tada jo saugumas, efektyvumas ir kokybės valdymas yra gana garantuojami, ir jis yra kvalifikuotas kaip a kvalifikacija kaip a. maisto papildas.
„Mano šalis yra labai griežta sveiko maisto priežiūra. Šiuo metu nėra daug” užkandžių „sveikatos” su „mėlynomis skrybėlėmis”. Sveikas maistas „Wuying sakė, kad dėl to, kad vidaus įstatymuose ir kitiems kitiems, funkciniams teismams yra tik įprastas maistas ir sveikas maistas, funkciniai. Maistas vis dar yra pilkos spalvos priežiūros srityje, o pirkdami vartotojai turi aiškiai atskirti.
Atrodo, kad „cukrus“ yra ne „cukrus“ ir yra standartizuotas valgyti
Po funkcinio cukraus populiarumo jis taip pat pagimdė dar vieną problemą, nes skonis yra per geras, daugelis vartotojų jį valgo kaip „cukrų“.Kai kurie netizens atvirai pasakė: „Aš valgiau pakuotę to nežinodamas, bet aš sužinojau, kad tai liuteinas“.
Li Yingjie, Tongji ligoninės, susijusios su Tongji universitete, dietologė žurnalistams sakė, kad pacientai dažnai buvo vartojami iš įvairių sveikatos produktų, tačiau funkcinio cukraus tikimybė ambulatorinėje klinikoje buvo labai maža. užkandžiai ir valgyk per mažai.
Faktinė situacija yra ta, kad šio tipo funkcinį maistą, kuris yra pagamintas iš užkandžių, reikia žiūrėti prieš vartojant.”Jei vartotojai nemano, kad pridedama ir valgoma maistinių medžiagų dozė, yra tam tikra saugos rizika. Paimkite vitaminą C kaip pavyzdį. Efektyvu valgyti mažiau ir valgyti toksiškesnį šalutinį poveikį. Kaip valgyti” li yingjie.
Be to, ne visos maistinės medžiagos yra tinkamos pabėgėliams.Paimkite probiotikus, kuriuos daugelis žmonių palankiai vertina kaip pavyzdį.”Jei probiotikai yra skysti, jie turi būti laikomi šaldytuve, kad būtų užtikrintas minimalus gyvų bakterijų praradimas.” , tačiau jame yra, ar bakterijų skaičius gali patenkinti žmogaus kūno poreikius yra abejotinas.Todėl taip pat svarbu pasirinkti tinkamą dozavimo formą skirtingoms maistinėms medžiagoms.
Daugelis vartotojų linkę „perka užsienį“.Gydytojai primena, kad įvairių šalių sveiko maisto sąrašų standartai yra skirtingi, o užsieniečiams tinkamas sveikas maistas gali būti netinkamas Kinijos žmonėms.Reikėtų pažymėti, kad sveikatos produktai gali būti naudojami tik kaip maisto papildai, ir jie neturi pakeisti vaistų.
Venkite tendencijos, prieš imdamiesi turėtumėte paprašyti gydytojo patikrinti
Be „Fudge“, maisto produktų, kuriems šiuo metu skiriamos sveikatos priežiūros funkcijos, yra ir „Jelly“ ir „Meals“.Kai kurie gydytojai pastebėjo, kad daugelis vartotojų perka funkcinį maistą yra nerimas dėl sveikatos, svorio ir įvaizdžio, tačiau jiems trūksta pakankamai žinių apie mitybą ir yra lengviau sekti tendenciją.
Susidūrę su funkciniu maistu, kuriam trūksta „recepto ženklo“, vartotojai turėtų būti aiškesni, ar jiems reikia papildyti maistines medžiagas?Kurios maistinės medžiagos turėtų būti papildomos?Kiek turėčiau atsigriebti?”Nors sveikatos priežiūros produktai nėra vaistai, jų negalima valgyti. Maistinių medžiagų kiekis negali būti efektyvus, ir tai nėra naudinga sveikatai.” .
„Šiuo metu rinkoje yra daug tikrų užkandžių ir„ netikri užkandžiai “, turintys paslėptą vaistų poveikį.” , Bet galų gale paprasti vartotojai yra.Todėl funkcinius maisto produktus ne tik reikia prižiūrėti prieš įtraukiant į sąrašą, bet ir prižiūrimas po įtraukimo į sąrašą yra būtinas.
Daugelis pramonės ekspertų taip pat teigė, kad maistinės medžiagos, kurių reikalauja visos populiacijos organizacija, taip pat turėtų būti vartojami nuo normalios dienos dietos.Jei norite turėti sveiką kūną, svarbiausia yra sukurti gerus gyvenimo įpročius.
Autorius: Li Chenyi
Tekstas: Li Chenyi paveikslėlis: Wen Wei praneša Informacijos nuotraukų redaktorius: Li Chenyi Redaktorius: Jiang Peng
Perspausdino šį straipsnį, nurodykite šaltinį.
Ataskaita/atsiliepimai

You May Also Like

More From Author